Kas mēs esam?

laipni lūgti iepazīstināt ar sevi un savu kolekciju, meklēt draugus, paziņas, apsveikt svinamdienās un atklāt to iinformāciju par sevi un tik daudz cik vēlaties
Lauris
Pievienojies: Thu Feb 21, 2013 8:51 pm

Re: Kas mēs esam?

Postby Lauris » Tue Apr 02, 2013 6:41 pm

Sveiki! Mani sauc Lauris un man orhidejas ir tikai nepilnu gadu. Mamma man piedāvaja, vai es negribētu kādu falenopsi, jo jau sen tādu esmu gribējis un taja laikā bija nocenoti. Viss uzsākās ar vienu nonīkušu violetā krāsā. Tagat manā kolekcijā pagaidām ir 12 orhidejas- 9 falenopši, 2 nezināmas kambrijveidīgās un dendrobija nobile.
Es vēl esmu iesācējs un varbūt nereti uzdošu arī kādu jautājumu.
Man ir liels prieks ar jums visiem iepazīties.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Tue Apr 02, 2013 7:28 pm

Lauri, mums arī ir prieks iepazīties ar tevi!
Attiecībā uz jautājumiem nevajag kautrēties. Visi mēs kādreiz esam bijuši arī neko daudz nezinoši iesācēji. :)

Lauris
Pievienojies: Thu Feb 21, 2013 8:51 pm

Postby Lauris » Tue Apr 02, 2013 8:07 pm

Man ir prieks būt starp ļoti saprotošiem cilvekiem!

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Wed Apr 03, 2013 12:26 pm

Lauri, no manas puses arī - laipni lūgtum! Kā zināms "kauns nav nezināt, kauns ir negribēt zināt". tāpēc priecāsimies par jautājumiem, tā noteikti ir iespēja arī pašiem ko iegūt.

arabs
Pievienojies: Wed Sep 25, 2013 9:09 am

Postby arabs » Thu Sep 26, 2013 9:24 am

Sveicināti. Mani sauc Olga Keiša. Ar orhidejām neglābjami saslimu salīdzinoši nesen. Izskatās, ka tas vīruss manī klusi dzīvoja, līdz notika sprādziens :lol: Pirms tam man mājās bija pa kādam falenopsim, bet nekādu lielāku emociju, kā pret jebkuru citu istabas augu man nebija, līdz kādu dienu, pavisam pēkšņi kaut kas mainījās. Es sāku vērot savu falenopsi. Tad sāku interesēties, kā sauc to otru orhideju, kas mīt man mājās. Tas izrādījās dendrobium biggibum. Un tad viss, kā saka "norāva jumtu". Man sāka parādīties pa kādam jaunam falenopsim. Tad es Depo ieraudzīju un iemīlējos vienā katlejā, jo tā tik dievīgi smaržoja. Pēc tam jau tika meklēti iemesli, kāpēc man jāaizbrauc līdz Depo. Piemēram, nepieciešama kāda sadzīves ķīmija. Vīrs tik nobrīnījās: "Vai tad to nevar nopirkt jebkurā citā veikalā? Kaut vai Rimi!?" "Nē, man vajaga uz Depo, tur varbūt ataide uz "Krotu"". Tad mājās sāka parādīties ar vien jaunas orhidejas hibrīdi (tā kā esmu iesācejs, tad ar hibrīdien pagaidām man pilnīgi pietiek, ar tiem tad mēģinu sarunāt). Iemesli kāpēc man to orhideju vajaga, bija dažādi un jums visiem pazīstami: "Jo tādas man vēl NAV!" "paskaties kāda maziņa. miniatūra!" vai "ai cik smaržojošs falenopsis. Es tā sapnoju par smaržojošu falenopsi!" Arī nocenoto augu stends man kļuva mīļš, jo tur šad tad var šo to nomedīt. Tad vīrs saprata, ka nav laicīgi pamanījis, nosargājis un skaiti viss, - cilvēks ir zudis.
Tas, ka tā ir slimība un neārstējama slimība, ja nu vienīgi kaut kas dzīvē nemainās un nākas to sevī apslāpet, to es zinu jau no savas pieredzes, jo tik pat pēkšņi un neglābjami es saslimu 23. gadu vecumā ar zirgiem. Vienīgi apaugt ar zirigem nav tik vienkārsi, sevišķi, ja dzīvo pilsētas dzīvoklī, tāpēc man ir tikai viens zirgs. Bet sapnis par savu zemi un māju neizgaist, un ja nu kādreiz piepildās, tad iespējams tur būs gan pārītis zirgu ganībās, gan ziemas dārzs :D

Flokse

Postby Flokse » Thu Sep 26, 2013 12:03 pm

Sveicināta, Olga! Prieks, ka pievienojies forumam.
Tāds ļoti jauks un pazīstams stāsts par to, kā tas viss sākās. :) Labā ziņa ir tā, ka ar orhidejām ir mazliet vieglāk kā zirgiem un tās arī dzīvoklī viegli var ieviest krietni lielākā skaitā.
Dažiem laimīgajiem jau te ir gan orhidejas, gan zirgi (vienīgi tādi maziņi :)).

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Fri Sep 27, 2013 12:59 pm

Laipni aicināta, Olga!
Tiešām ļoti jauks un, galvenais, atpazīstams stāsts (ar variācijām, protams). Un labam sapnim noteikti neizpaliks ne zirgi, ne orhidejas :)

kristine
Pievienojies: Wed Jan 15, 2014 4:47 pm

Postby kristine » Wed Jan 29, 2014 2:50 pm

Sveiki.Mani sauc Kristine.Vienmer man ir patikusi dazadi telpaugi ,sakuma bija dazadi ,bet manas pirmas divas orhidejas mana dzive ienaca kadus gadus 6 atpakal tie bija falenopsi.Es ar savu gimeni parcelos uz dzivi UK un savas pirmas orhidejas sakuma nebija iespejams panemt lidz .Bet tagad mana maja majo jau vairk ka 20 orhidejas .Parsvara ir falenpsi ,ir ari 2kurpites,dendrobijas .Prieks ka mana aizrausanas patik maniem berniem it seviski delam.

Flokse

Postby Flokse » Wed Jan 29, 2014 5:46 pm

Sveika, Kristine!
Laipni lūgta pulciņā - padalīties orhideju audzēšanas priekos un bēdās. :)
UK - tas ir interesanti. Kā pie Jums ir ar orhideju piedāvājumu veikalos? Un klimats šobrīd noteikti ir daudz jaukāks nekā mūsu pusē.

kristine
Pievienojies: Wed Jan 15, 2014 4:47 pm

Postby kristine » Wed Jan 29, 2014 6:32 pm

Dikti priecajos ka pienemat mani sava pulcina.Patreiz laiks ir loti briesmigs katru dienu vairak vai mazak list,un vispar laiks seit ir loti nepatstavigs te spid saule te peksni list lietus .Falenopsus vairak vai mazak te var nopirkt veikalos visu cauru gadu ,bet citas skirnes orhidejas vel jagaida velak.Katra zina vismaz mana pilseta, kur dzivoju, tik liela skirnu izvele ka LV nav.

Return to “Iepazīšanās un apsveikumi”