Kārotā orhideja

Ir jautājumi? Lai kāds būtu jautājums, uzdodiet to šeit un nekautrējaties, Mēs visi šeit esam lai mācītos un dalītos pieredzē.
amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm
Atrašanās vietas: Milāna

Re: Kārotā orhideja

Postby amarkrinija » Thu Feb 23, 2017 11:25 pm

Atļaušos iesmirdēt ne gluži pa tēmu, bet šis man lika saņemties pajautāt par lietu, kuru nu jau vairākus mēnešus meklēju, kā atrisniāt un neviens īsti nezin, ko un kā.

martinska1 wrote:Es aļaušos uzsmidzinat vēsumu entuziastiem par orhideju iegādi no ārpus-ES valstīm.
Jārēķinās, ka papildus, lai augi tiktu ielaisti ES, būs nepieciešams fitosanitārais sertifikāts un, visdrīzāk arī CITES sertifikāts. kuri parsti izmaksā ne lēti (izdevīgi kārtot tikai lielākai partijai), plus vēl standarta muitas nodoklis un PVN. Protams, atkarīgs, cik rūpīgi LV (vai citā pirmajā ES valstī, kurā pienāk augs) tiek veiktas ienākošo sūtījumu kontroles.

Runājot par tiem fitosertifikātiem un CITES, lasīju, ka, ievedot orhidejas un kaktusus, vajagot šos abus. Tikai valsts oficiālajā lapā īsti nav klasificēts no kāda daudzuma vajag - vai vajag arī vienam augam, 20 vai 100.
Lieta tāda, ka uz 3 mēnešiem man sanāks dzīvot Šveicē un gribētos tos pārdesmit augus aizvest līdzi (nav jau tik traki - podu izmērs tur dažām labām ir jogurta trauciņu lielumos.. :) ) Negribas apgrūtināt draugus ar tehnisko apkopi un arī iedošana "paauklēt" kopumā beidzās ar drastisku manas kolekcijas samazināšanos, kad bija jāpārceļas uz pusgadu uz Dāniju - ko vairs ne pa kam neatkārtošu. :mrgreen:
Nu varēti tā teorētiski arī izbraukāt, vismaz reizi mēnesī atbraukt un apliet, radiatorus var uzgriezt uz minimumu, vismaz pavasara mēnesī, pirms iestājas karstums... Pārciestu manu prombūtni.. It sevišķi falenopši. Bet mazie podi tomēr prasa biežu aprūpi. Viens no iemesliem, kādēļ atteicos arī no uzmontētajām uz mizas blokiem.. Neatbilst manam dzīvesveidam (pagāšvasar plastmasas rāpuļu konteinerā ceļoja man līdzi brīvdienās.. :D ).
Vai kāds zin kaut ko sīkāk, ir bijusi darīšana ar šiem abiem sertifikātiem un var man ko pastāstīt sīkāk? Var arī PM, lai nepiesārņotu tālāk tēmu. :)
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Fri Feb 24, 2017 12:26 pm

Sveiki!

Vai tad nav tā, ka pārvietojot augus ne tikai EU, bet arī EEZ (ieskaitot Šveici, Norvēģiju...) robežās nav vajadzīgi tie sertifikāti?

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Fri Feb 24, 2017 3:31 pm

Amarkrinija, oho! Tavs vēlmju sarakstiņš ir iespaidīgs! No smaržīgām mazām katlejām, pirmais, kas ienāk prātā ir catt.aclandia un visi tās hibrīdi. Tā ir arī manā vēmju sarakstā, bet kaut kā pēdējos gados Eiropas audzētavās man neizdodas to noķert.
End.citrina pēdējos gados ir pavasaros Orchids and More piedāvājumos, kad viņi saņem sūtījumu no Meksikas. Un diezgan ātri no sortimenta pazūd, jo izķer. Tā kā - ja redz, tad jāķer ciet. Manējā pēc saņemšanas dabūja kaut kādu sliktu kaiti un man izdevās izglābt tikai mazu auga gabaliņu. Tagad lēnām ataudzējam masu, varbūt pēc pāris gadiem kādu ziediņu sagaidīšu.
Par Šveici runājot, nezinu kāda ir situācija pēdējos gados saistībā ar bēgļu jautājumu un vispārējo Eiropas bardaku, bet pirms pāris gadiem, kad sanāca braukt cauri šai valstij, neviens jau neko nekontrolēja. Diez vai kāds liktu Tev atstāt dažus, nu labi, dažus desmitus ;) podiņu pie robežas... Es, ja būtu kaut mazākā iespēja, noteikti ņemtu podus līdzi.

galapaguu
Pievienojies: Sun Feb 26, 2017 2:57 pm

Postby galapaguu » Sun Feb 26, 2017 6:48 pm

Jzed wrote:Sveiki!

Vai tad nav tā, ka pārvietojot augus ne tikai EU, bet arī EEZ (ieskaitot Šveici, Norvēģiju...) robežās nav vajadzīgi tie sertifikāti?

Kā būs ar transportēšanu no Nīderlandes?

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Thu Mar 02, 2017 3:02 pm

galapaguu, no Nīderlandes visu var vest un sūtīt bez problēmām!

oneloveonecow
Pievienojies: Thu Sep 28, 2017 1:43 pm

Postby oneloveonecow » Fri Sep 29, 2017 1:11 pm

Šī ir ļoti jauka fotogrāfija,un kas šī ir par šķirni.

Return to “Orhidejas ikvienam”