Kur ko var nopirkt jeb tevi gaida kārdinājums

Ir jautājumi? Lai kāds būtu jautājums, uzdodiet to šeit un nekautrējaties, Mēs visi šeit esam lai mācītos un dalītos pieredzē.
dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Kur ko var nopirkt jeb tevi gaida kārdinājums

Postby dace » Wed Aug 29, 2018 11:34 am

Sveika!
Vispirms - ar atgriešanos! Vai tad Tu savas orhas līdzi neatvedi?
Par oncīdijiem (vai oncīdijām? Kā nu tur bija gramatiski pareizi..) - manuprāt Depo u.c. tās parādās ziemā, pēc Jaunā gada. Katrā ziņā, tās ir sezonāla prādība.

amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm

Postby amarkrinija » Wed Aug 29, 2018 2:31 pm

Sveika! Pēc sava bēdu stāsta ilgi nenācu forumā, pārāk sāpīgi bija... :)
Atvedu jau... Ar sarunātu kurjeru, kas veic regulārus pārvadājumus no Itālijas, Šveices, Austrijas uz Latviju. Bija īpaši pieteikts, ka tur būs aukstuma jūtīgi augi, kuriem nepieciešams būt transporta salonā ne kravas nodaļā. Būt jau bija, tikai tonakt uznāca liels sals, -16°C, šoferis pats suta pēļos siltumā, kamēr puķes tika atstātas automašīnā, protams, izslēgtā.. Kad man piegādāja, laikus pabrīdināja, ka sala dēļ neuzņemas atbildību par bojā aizgājušiem augiem, vajadzējis labāk iepakot... Un - ko tad viņam virsū vajadzējis sēdēt viņām vai..
Eh, cik nav izraudāts, izdusmots, nu jau vairāk kā pēc pusgada varu mierīgi par to runāt. No 20 augiem, ko paņēmu līdzi, izdzīvoja 2: Paphiopedilum Delophyllum, kurš arī teju, teju izlaida galus, kamēr pie mirušā mātes auga vasaras vidū izlīda bērniņš, kas ļoti lēnām, bet aug un par kuru neizsakāmi priecājos - mana pirmā audzētavas orhideja... (no Akernes vestā tālajā 2012 gadā), un 1 dendrīša nobile hibrīdais keiki, eh.. Visi mani Aerangis biloba, Phal tetraspis, Dendrobium moniliforme, Celogīne nitida, Oncīdija onustum, Brassavolas hibrīdiņš, uzticīgā ilgziedētāja SLC "mazā lazda", un tā varētu turpināt.. :( Nu, un manu cristata, kas izdzīvoja aukstumu, vīratēvs nejauši izcepa pirtī, kur es agrā pavasarī biju ienesusi un atstājusi uz palodzes. :D
Tagad auklēju uz Ziemassvētkiem dāvāto Miltoniopša hibrīdiņu un uz jaunā dzīvokļa sālsmaizi dāvāto lielveikala falenopsi, bet palēnām gribu uzbūvēt atpakaļ savu mini kolekciju, jau siekalojos pa vācu audzētāju lapām un kaut ko pirms sala gribu pasūtīt, lai ātrāk paiet ziema. :twisted:

Ja tā padomā - tev varētu būt taisnība par oncīdiju sezonālismu. Redzēju kaut kad šogad ziemā Depo, bet nebija uz sitiena transports pieejams, gaidīju siltāku laiku un tā arī nozuda šīs no plauktiem. :lol:

Vēl pie viena pajautāšu - vai jums te notiek kāds orhu tirdziņš, maiņas punkts kādā savākšanās pasākumā vai sarunājot še pat forumā? Kādreiz atceros kaut kas tāds ir lasīts, bet tad biju ārpus LV un nebija aktuāli.
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon Sep 03, 2018 3:23 pm

Ak vai... :o Kādas šausmas... Kā var būt tik bezatbildīgi cilvēki :evil:
Mums te, kā pati redzi, viss ir galīgi panīcis un apklusis. Kaut kā aktivitātes izsīkušas. Varbūt jāsāk dīdīties, lai kāda dzīvība parādās :)
Es šoruden taisos šim tam meklēt jaunus saimniekus, jo manā orhideju istabā ievācas lielākais dēls un man paliek vēl par 1 palodzi un 1 plauktu mazāk vietas :( . Pagaidām man vēl visi augi dzīvo dārzā, bet, kad nesīšu iekšā, došu ziņu, sarunāts?

martinska1
Pievienojies: Tue May 03, 2011 1:37 pm

Postby martinska1 » Wed Sep 05, 2018 10:15 am

Amakrīnijai - visdziļākā līdzjūtība orhideju zaudējumā!
Skumji, bet ar transporta firmu darboņiem tā notiek, man arī ir slikta pieredze ar 2 eksprespasta augu sūtījumiem decembrī no Francijas.
Bet, ja orhideju kaite prātā, jākust jau atkal uz priekšu!

Ja nu kas, es varu piedāvāt 2 tādus nelielus oncīdiju augus (pirms gadiem 2 atdalītus no mātesaugiem) - to pašu Sugar Baby un arī Sharry Baby.
Tie man tādi ne ļoti izcili, kā jau atdaleņi, vietu aizņem, bet rokas neceļas atstāt ārā uz ziemu pārziemošanai - ja ir vēlēšanās aprūpēt un cerēt uz straujāku izaugsmi, labprāt atdošu!

Return to “Orhidejas ikvienam”