Kur ko var nopirkt jeb tevi gaida kārdinājums

Ir jautājumi? Lai kāds būtu jautājums, uzdodiet to šeit un nekautrējaties, Mēs visi šeit esam lai mācītos un dalītos pieredzē.
Tchibo
Pievienojies: Mon Nov 05, 2012 3:25 pm

Re: Kur ko var nopirkt jeb tevi gaida kārdinājums

Postby Tchibo » Thu Dec 01, 2016 9:05 am

Attēls
Te pilnā augumā.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Thu Dec 01, 2016 1:56 pm

Skaistulis! Precīzu nosaukumu, droši vien, nepateiks neviens, bet es teiktu, ka tas ir kāds Colmanara hibrīds.

amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm

Postby amarkrinija » Thu Dec 01, 2016 2:45 pm

Kāda skaista, piesātināta krāsa! Gribētos atrast tādu un mammai aizvest. Viņai kakraz vājība uz vīnsarkanām puķēm, un orhidejas viņai arī patīk (ne tādā līmenī kā man, protams :mrgreen: ). Tieši kā taisos iebraukt Ikea šodien, tur parasti smuka kambriju izlasīte, varbūt pat izdodas uzrauties uz šo! :twisted:
Ps. Par nosaukumu - džipārdokļu komerciālajiem kambriju hibrīdiem visai bieži var atrast nosaukumu, vajag tik bildi labā apgaismojumā! ;) Tā es savu i oncidiopsi 'Bartley Schwartz', i brassīdiju Spider Star 'Toscana' atradu!
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

Tchibo

Postby Tchibo » Thu Dec 01, 2016 3:42 pm

Krāsa vairāk vai mazāk tāda arī ir. Brīvdienās mēģināšu nobildēt dabīgajā apgaismojumā, darba dienās nesanāk. Mani vairāk interesē kopšanas jautājums, ne nosaukums. Viens kambrijveidīgais man aug kā nezāle, bet cits, kā jau rakstīju, neizdzīvoja. Ziedu forma ar atšķiras.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Thu Dec 01, 2016 4:27 pm

Tchibo, ļoti simpātisks pirkums. Turklāt tumši sarkans. Tā kā šādas krāsas orhidejas pēc fen šui principiem tak dikti palīdzot pret slinkumu, es teiktu, ka ļoti laba izvēle. :D
Vai smaržo arī?

amarkrinija

Postby amarkrinija » Thu Dec 01, 2016 4:35 pm

Pa lielam, visi kambrijveidīgie skaitās intermediate un kopjami līdzīgi. Ar nelielām atšķirībām - kāds var būt arī aukstā grupa, ja vecākos baigi dominē odontoglosumi vai miltonijas. Neesmu, protams, eksperts. Bet parasti cenšos noskaidrot nosaukumu, tad var uzmest aci (vai ar divām), kāds vecāku kokteilis tur ir.
Jā, man ar radās jautājums par aromātu, vai ir un kāds. :)
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

Tchibo

Postby Tchibo » Thu Dec 01, 2016 4:48 pm

Paldies, Flokse. Man tieši derētu pret slinkumu, bet tad uz darbu jāstiepj ;)
Veikalā likās ka smaržoja, mājās ne īpaši, nevaru saprast pēc kā. Iespējams, ka pārāk vēsi, jāatrod siltāka vieta, tad jāpaosta.
Mēģināšu pameklēt, kas tas ir par zvēru.

Tchibo

Postby Tchibo » Mon Dec 05, 2016 10:17 am

Attēls
Attēls

Rimi pirkums saules gaismā. Smarža ne visai spēcīga, pēc augiem, augļiem. Man pašai ne visai, vismaz pagaidām. Pēc nosaukuma varētu būt Colmanara Masai Red

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon Dec 05, 2016 12:34 pm

Burvīga krāsa! Šiem colmanara hibrīdiem tiešām smaržas mēdz būt specifiskas. Tādas - na ļubiķeļa.

amarkrinija

Postby amarkrinija » Wed Aug 29, 2018 9:30 am

Sveiki. Skatos, kādu laiku tēma Kur Ko Var Nopirkt nav kustināta. Man būtu jautājums, tāds pavisam vienkāršs, bet nopietns - kur pazudušas visas hibrīdās (klasiskās dzeltenās, Sweet Sugar tipa) oncīdijas no veikalu plauktiem? :D Kad man nevajadzēja, tad bija gan Depo, gan kādā Maximā. Tagad, kad sakarā ar pārcelšanos uz Latviju ir jāsāk palēnām atjaunot sava orhideju kolekcija, tik vienkārši šo orhu nevaru vairs atrast.. Pasūtīt pa teju 20 eiro neziedošu no Vācijas audzētavām kaut kā roka neceļas. Varbūt kāds ir kaut kur redzējis? Valmierā nav, Rīgā sanāk tik reizi mēnesī iegriezties un tāpat ne jau visus Rīgas Depo un Maximas apmeklēt (varbūt jaunajā Ikea būs? Vismaz ārzemēs tur varēja atrast pa kādai dzeltenajai balerīnai). Varbūt varam sarunāt, ka tiek paķerta un es atbraucu savācu? :D Vai gluži vienkārši - kāds pa nedārgām naudiņām padalīsies ar atdaleni no savējās? Ceru beidzot atrisināt oncīdijas meklējumus! :roll:
Attēlam ilustratīva nozīme.
Attēls

Return to “Orhidejas ikvienam”