Saknes, ziedi...

Ir jautājumi? Lai kāds būtu jautājums, uzdodiet to šeit un nekautrējaties, Mēs visi šeit esam lai mācītos un dalītos pieredzē.
lapsaa
Pievienojies: Thu Jul 12, 2012 12:21 pm

Saknes, ziedi...

Postby lapsaa » Thu Nov 29, 2012 12:20 am

Sveiki :)

Tad nu tā - es šķiet, jau pusgadu cīnos ar vienu parastu flopsi, vispirms viņš bija bēdīgā stāvoklī kādā mājā un tad bija dabūjis kukaiņus(par kuru nosaukumu man nav ne jausmas, bet tos es iznīdēju)
Tagad šim upurim ir cita problēma :D
Kopš tā laika, kopš man viņš ir ir stipri paaudzies, labas garākas un vēl klāt jaunas izaugušas-daudz jaunas saknītes izdzinis - nu skaisti, BET,
1.Kapēc viņam nokalst saknes?
2.Kādēļ šī flopša saknes ir pūkainas un tumši zaļas nevis gludas un gaiši zaļas?
3.Vai šī izmēra flopsim šāds sakņu daudzums nav par mazu?
4.Kapēc atkal nīkuļo?! - gaisma ir, mitrums ir(manuprāt), pārliet-nepārleju...
Lūk-arī links ar bildītēm -
http://nicoolettaa.blogspot.com/2012/11 ... -help.html

un pēdējais jautājums:
5.Kapēc dažreiz ziedu forma un krāsa atšķirās no sākotnējās stadijas(kad augs iepirkts)
(nu man viņš zied tikai tumšāki rozā nevis kā sākumā bija)
(diviem ziediem bija tāda īpatnība, ka nedaudz atšķīrās zieda forma(simetriski katrā pusē bija tāds kā iegriezums, bet dabiski izveidojies) kapēc tas viss tā?!

Gaidīšu atbildes :)

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Saknes, ziedi...

Postby Inga » Thu Nov 29, 2012 11:01 am

ņjā... jautājumu daudz.
1. Pēc bildēm man nemaz neizskatījās, ka saknes kalstu. Vai tad tā ir?
2. Zaļas falenopša saknes kļūst pastāvīgā mitrumā, tomēr jāuzmanās - līdzīgi kā sūklis, falenopša sakne spēj uzņemt mitrumu tik, cik spēj, tālāk jau var runāt par smakšanu. Ilgstoši tādos apstākļos sakne nopūs. Es tiešām nezinu, kādi Tev apstākļi konkrētajam augam, tāpēc grūti komentēt.
3. Saknes izskatās daudz, bildē redzamas vairākas jaunās saknītes, tās paaugsies garākas un būs vēl jaunas klāt. Vajadzētu būt labi.
4. Kā izpaužas nīkuļošana? Orhidejas ir ļoti lēnas uz atbildes reakciju. Piem., šodienas lapu vīšana vai stingruma zaudēšana ir atbilde uz kopēja darbībām pirms aptuveni 2-4 mēnešiem. Iemesli var būt dažādi - augs pārliets, augs pārāk maz liets (no pieredzes, šajā gadījumā lapas nemaz tā nevīst), kaitēkļi.
5. Ziedu krāsa var atšķirties ā arī apgaismojuma ietekmē. Dažreiz tā mainās atkarībā no auga uzņemtajām barības vielām - t.i atkarībā no tā ar ko mēs mēslojam (vai nemēslojam vispār). Ziedu formas maiņu parasti saista ar auga stresu, pārāk drastiskām izmaiņām augšanas apstākļos vai reakciju uz vides ķīmiskajām izmaiņām.

lapsaa

Postby lapsaa » Thu Nov 29, 2012 11:18 am

nīkuļošana- trīs apakšējās lapas šos mēnešus divus jau ir ļenganas.
Jā, nu bija tie kukaiņi - par kuriem es konkrētas atbildes nesaņēmu, bet apkaroju, likās ka puķei pāri nedara. viņi bija daudz. Tad varbūt viņai nepatika tas ziepjūdens?(apkarošanas ierocis) :D
Nokaltušās saknes nogriezu-tādas bija apmēram četras un ļoti garas, katrā pa kādiem četriem atzariem.
Tātad es viņu esmu pārlējusi...(jo saknes vienmēr ir mitrumā) visi pārējie pieci flopši ir ideālā stāvoklī - pašreiz leju 1x2nedēļās aug smuki visām pumpuri sadzīti.

Mēslojums-Substral.

Un par apgaismojumu - tas tiešām ir samazinājies, bet izskatās ka visi flopši to labi pacieš. - jāskatās, kādus ziedus pārējās taisīs.

Tad viss nav tik traki kā man liekas. - šim konkrētajam indivīdam jāsamazina laistīšana un būs dzīvotājs?

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Thu Nov 29, 2012 12:02 pm

nav, nav traki. tā lapu vīšana tiešām varētu būt bijusi no kukaiņu invāzijas, es tagad neatceros, kas Tev bija par mošķiem - bet visticamāk, ka kādi sūcēji, kas sūc auga sulu. tad tak nav brīnums, ka lapas apvītušas. Tagad galvenais paseko jaunajām lapām, ja tās ir smukas un tvirtas, tad neiespringsti. Būs labi.
Ziepjūdens gan man liekas, ka nevarētu nodarīt lielu skādi.
Ziemā gan noteikti nevajadzētu pārlaistīt, flopsim noteikti nebūs jāatrodas ar saknēm visu laiku slapjumā. Ziemā tā ir mūsu problēma - apkures sezonā gaiss ir sauss un neviļus var pārliet augus. es laikam darītu tā, ka samazinātu liešanu, ļautu substrātam apžūt, saknītēm atgūt sudrabaino krāsu, bet censtos paaugstināt apkārtējo gaisa mitrumu. Piem, uzliktu flopsīti ar visu kašpo uz paplātes ar akmentiņiem un ūdeni.
Dzīvotājs viņš pilnīgi noteikti izskatās!

lapsaa

Postby lapsaa » Thu Nov 29, 2012 1:51 pm

Pareizi, kukaiņu invāzija - viņi arī visvaiāk sēdēja uz tām lapām kas tagad nīkuļo...
Kārtējo reizi pierādās, ka divas galvas gudrākas par vienu :D Paldies (hug) :)
augšējās lapas ir ideālā stāvoklī. Bet apakšējās- tās izskatās viegli sacaurumotas-nu tādām bedrītēm)

Un kāpēc tās saknes ir pūkainas? - nu tādas maigas(takā zamša audums, kas līdzīgs)
Tās ir šķirnes jautājums?

Dilly
Pievienojies: Fri Aug 05, 2016 1:55 pm

Postby Dilly » Fri Aug 05, 2016 3:18 pm

Palīgā!
Tikko no kaimiņienes dabūju 2 falenopšus. Viens ir standarta izmēra un otrs ir mini falenopsītis (pēc kaimiņienes teiktā). Šos nabadziņus jau gribēja mest ārā. Man aizdomas, ka pārlieti, jo substrāts bija ļoti kūdrains, mitrs, nelabi oda. Daudz puvušu saknīšu un katrai pa 2 dzeltenām lapām, kas pašas nokrita, kad attīrīju no vecā substrāta. Mazajam falenopsim saknītes bija ar pilnas ar pelējuma pūkām. To apstrādāju ar Citrosept šķidumu, jo cits nekas pieejams man nav. Ļāvi visam apžūt. Bildēs redzat, kas palika pāri pēc attīrīšanas. Kā lai nabadziņus pārstāda? Ar 1 ir apzīmētas mazā falenopša bildītes, bet ar 2 ir lielā.
Nezinu vai bildes pievienojās... :?:

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Fri Aug 05, 2016 4:12 pm

Bildes gan nav redzamas, bet tas nekas, man arī sākumā gāja grūti, kamēr apguvu bilžu ievietošanas tehniku :D
Lapas ir stingras? Ja ir palikušas kaut dažas dzīvas saknes, viss būs labi. Pārstādi nelielos podiņos, kas atbilst sakņu kamola lielumam, ja lapas ļenganas, var dažas dienas ielikt caurspīdīgā maisiņā, gaisa mitruma paaugstināšanai, lai augs vieglāk atgūstas. Tikai tad nedrīkst aizmirst, ka vairākas reizes dienā maiss jāatsien un jāpavēdina.

Dilly

Postby Dilly » Fri Aug 05, 2016 5:04 pm

Mazajai 1 gaisa sakne un 2 nelielas apvītušas lapas. Bet lielākai ir vairākas lapas, viena zaļa man liekas gaisa sakne, mazs, zaļš aizmetnītis jaunai saknītei un 2 saknes ko nesauktu par dzīvām, bet sapuvušas arī ne. Vrb var uzsēdināt uz ūdens trauka, lai neskaras saknēs ūdenī un pāri maisiņu?

Dilly

Postby Dilly » Fri Aug 05, 2016 5:09 pm

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Fri Aug 05, 2016 6:03 pm

Nu, tā mazā izskatās bēdīgi :( Man no šāda stāvokļa nekad nav izdevies atdzīvināt :( Lielākā ir tīri O.K., Es stādītu smalku mizu substrātā un kārtīgi nostiprinātu ar kociņiem, lai nekustās. Man, personīgi, nepatīk metode ar turēšanu virs ūdens, jo liekas, ka jaunās saknītes pēc tam neiedzīvojas mizu substrātā, bet zinu, ka citiem ir labi panākumi.

Return to “Orhidejas ikvienam”