Kārotā orhideja

Ir jautājumi? Lai kāds būtu jautājums, uzdodiet to šeit un nekautrējaties, Mēs visi šeit esam lai mācītos un dalītos pieredzē.
Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Re: Kārotā orhideja

Postby Jzed » Thu May 09, 2013 4:37 pm

Sveiki!

Tā ir. Ar bildēm var pamatīgi iekrist. Te es atradu to pašu dzelteno falenopsi Dtps. Pisgah Sands 'Yellow Bird' bet nu jau pavisam ne tik dzeltenu - drīzāk jau maigi mēļā krāsā...

http://www.owensorchids.com/phalaenopsis%20clones.htm

Vēl jau aizdomīgi, ka aizmugurē redzamais pumpurs nu ir gluži nedabiski dzeltenzaļā krāsā...

Jānis.

Ilze
Pievienojies: Tue Mar 26, 2013 11:49 am

Postby Ilze » Fri May 10, 2013 9:42 am

Fredclarkeara After Dark bija Drēzdenes izstādē pa 70 eiro.
Pēc pieredzes varu teikt, ka nopirktā puķe šad un tad mēdz uzziedēt kā citam nosaukumam atbilstoša, arī pirkta izstādē vai audzētavā, bez ziediem.

amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm
Atrašanās vietas: Milāna

Postby amarkrinija » Thu May 23, 2013 4:14 pm

Jāni,
Tā jau ir, ka realitātē sapņi sabrūk...

Risinājums tiešām ir laikam, kā jau Flokse teica - pabraukāt pa izstādēm (būs jāsāk man arī, cik nu laiks un līdzekļi atļauj), jo te veikalos vismaz neko īpašu (t.i., kas man jau no falenopšiem mājās ir) veikalos neesmu redzējusi - tikai standarta krāsas un to kombinācijas.
Bet paskatoties ASV audzētavu lapās siekala tik tek, kāda krāsu daudzveidība! Nekur holandes vai UK lapās arī neesmu tādas redzējusi (vai arī piegādei ir - uj uj uj!)! Bet tā gribas oranžu ne-miniatūro flopsi! Nu pietrūkst tāds Depo man, šeit ir tikai celtniecības veikali, kā arī pārtikas lielveikali, kuros pērku, bet pārāk lielas izvēles nav (jebšu man abas acis kreisās, ka neko neesmu vēl tādu, kas man nav, bet gribu, ieraudzījusi :D ), bet puķu veikalos no to augstajām cenām acis deg... :cry:
Vispār gribu arī smaržīgu falenopsi, bet cik ir nācies ostīt miniatūros, neviens nesmaržoja :lol:
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Sat May 25, 2013 8:54 am

amarkrinija, nu agrāk vai vēlāk sapņi piepildās.:) Smaržīgi falenopši ir nopērkami arī lielveikalos, tikai to smarža parasti nav izteikta un vairāk ir jūtama no rītiem. Izteikti smaržīgo falenopšu sugas un hibrīdus var pasūtīt no Eiropas audzētavām. Tam pašam Schwerter, no kura te forumā organizēja pēdējo kopīgo pasūtījumu, bija labs dažādu interesantu falenopšu piedāvajums.

amarkrinija

Postby amarkrinija » Mon May 27, 2013 1:42 pm

Flokse wrote:amarkrinija, nu agrāk vai vēlāk sapņi piepildās.:) Smaržīgi falenopši ir nopērkami arī lielveikalos, tikai to smarža parasti nav izteikta un vairāk ir jūtama no rītiem. Izteikti smaržīgo falenopšu sugas un hibrīdus var pasūtīt no Eiropas audzētavām. Tam pašam Schwerter, no kura te forumā organizēja pēdējo kopīgo pasūtījumu, bija labs dažādu interesantu falenopšu piedāvajums.

Tad būs jāpaseko līdzi nākamajiem sūtījumiem, kad vāksies atkal! Nemitīgi dīda iekšā gribulītis, ka vajag VĒL kaut ko :lol: diemžēl lielveikalos vienmēr sanāk būt ne rīta pusē, tā kā ar to ostīšanu ir kā ir. Dažubrīd pat kāds pārdevējs skatās uz mani ar dīvainu aci, ka es tur ostu bez maz visus pēc kārtas, kad pievedums :D
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

Flokse

Postby Flokse » Mon May 27, 2013 3:55 pm

amarkrinija, tā ošņāšanās veikalā tak ir pavisam normāla un gaužām nevainīga orhideju mīļotāju dīvainība. Es arī parasti visas orhidejas apostu. :lol:

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Tue May 28, 2013 10:07 am

amarkrinija, es jau sen nepievēršu uzmanību, kad man puķu veikalā zinīgi saka "falenopši nesmaržo!, varat neostīt" ;-)
bet vispār - man gadījās reiz Maximā pa 3,99 nopirkt visticamāk jau Phal.violacea pēcteci - gaiši zaļām lapām, skaistiem violetiem ziediem, maigu ļoti vieglu smaržu. Vienīgais trūkums, tam parasti ir ne vairāk kā 2-3 ziediņi, kas tikai nostiprina pārliecību,ka rados bijusi violacea.

amarkrinija

Postby amarkrinija » Tue May 28, 2013 8:14 pm

Ja jau par orhideju pirkšanu runājam, stāvot šodien veikalā rindā ar jau kārtējo orhidejas podu rokās bija laiks pārdomām :lol: kad jūs pērkat orhideju, jūs pievēršat tomēr uzmanību tās stāvoklim (sakņu, lapu), jeb arī pērkat to, kas acij tīkamāka, īpaši gribēta krāsa un beidzot atrasts eksemplārs, īpaša suga/šķirne, mazāk domājot par tās sakņu stāvokli, piemēram.
Īsti nevaru saprast tagad: manī mīt glābējas gēns vai vienkārši gribas par katru cenu iegūt kāroto, kaut arī uzreiz redzams, ka saknes nav labas.. Bet nu noturējos šodien un paņēmu citā krāsā, kura man arī nebija. BET kaut kā tā ar tiem skaistajiem, skaistajiem ziediem , bet nesmukajām saknēm neiziet no galvas vēl šobrīt. Ja neizies no prāta līdz rītdienai, par spīti maciņa saturam (un palodzes platumam :lol: ), iešu un paņemšu arī to :D

Flokse

Postby Flokse » Thu May 30, 2013 5:34 pm

Nu es, protams, pērku tikai tās, kuras ļoti gribu - tātad pēc krāsas. Tālāk jau ir jāskatās, ja augs ir sliktā stāvoklī un ar plankumiem uz lapām, tad tādu nepērku nemaz, lai cik traki to gribētos. Ja tas ir ļoti gribēts augs, bet ar švakām saknēm, tad vēl var riskēt un mēģināt atkopt. Tas vairāk attiecas uz retāk nopērkamām orhidejām izstādēs.
Bet, pasūtot orhidejas audzētavās, vispār nav zināms, kādā stāvoklī tās atnāks un vai būs tas, kas pasūtīts.
Smukus augus, labā stāvoklī, kuri mani neinteresē, man pat prātā nenāktu pirkt tikai tāpēc, ka smuki. Kur tad šamos pēc tam likšu. :)

Tā nu ir ar to orhideju iegādi.

amarkrinija

Postby amarkrinija » Thu Feb 23, 2017 11:15 pm

Gadi gājuši, sapņi arī auguši un mainījušies.. :D

Mazs šobrīd kāroto orhideju sarakstiņš:

Katleyas hibrīds C. bowringiana x Laelia albida
Attēls
Lasu - šī smaržojot. Smaržīgās orhas, un, ja vēl lielziedu, mana vājība!

C. lueddemanniana var. Alba x self
C. loddigesii var. alba
C. labiata var. semi alba
C. labiata var. amesiana

Un šī - gluži kā ar akvareli apgleznota!
Attēls

Tik ļoti patīk katlejas, taču tām komplektā man kārojas arī lielas palodzes vai pat veselu telpu puķu vajadzībām. :D
Pagaidām iztieku ar miniatūrām, un gribētos, lai arī smaržo.. Manas nesmaržo.
(ja zinat kādu smaržīgo, nekautrējaties, iesakiet). Nu, C. walkeriana esot smaržīga, bet cik mini pats augs ir, nemāku spriest pēc bildēs redzētā.

Aerangis stylosa x articulata
Aerangis luteo-alba var rhodosticta
Barkeria skinneri
Paphiopedilum armeniacum
Paphiopedilum Mystic Isle
Dendrobium anosmum
Den hibiki
(kurš būs mana nākošā pasūtījuma sarakstā!)
Kāds Renanthera hibrīdiņš
Attēls

Phalaenopsis hieroglyphica var. flava

Un atkal - ja man būtu vieta... Phal mariae x hieroglyphica (Karen Annie)
Attēls

Arī jau iepriekš rakstītā pavasarīgā Encyclia citrina.
dace, tad tu beigās dabūji savu kāroto dzelteno tulpīti? Jo man arī to gribas, taču nevaru atrast. Tas ir, kad es veicu sūtījumus, nekad nekur nav un arī tagad atradu tikai vienā, ja pareizi atceros - vācu, audzētavā, 42 eur... Kā arī - esot dabonama pie itāļiem, lasīju vienā itāļu orhideju blogā. Ka, lai arī reta, esot viens orhu audzētājs, kuram ir vairāki šie augi un, ja ir interese, lai uzrakstot blogerei epastu, iedošot šī audzētāja kontaktinformāciju.

Un te trīs sapņu orhidejas..ar cerību, ka sapņi kādreiz piepildās.
Coelogyne mooreana
Cuitlauzina pendula (Odontoglossum citrosmum)
...nu nikur nivaru atrast. :cry:
Odontoglossum crispum...kad kādreiz man dārziņš (lasi: aukstā siltumnīca) būs...

Dream big, tā teikt.

Return to “Orhidejas ikvienam”