Попытка выращивания орхидей из семян

Ir jautājumi? Lai kāds būtu jautājums, uzdodiet to šeit un nekautrējaties, Mēs visi šeit esam lai mācītos un dalītos pieredzē.
Cofea arabica
Pievienojies: Mon Dec 31, 2012 11:10 am

Re: Попытка выращивания орхидей из семян

Postby Cofea arabica » Fri Dec 20, 2013 5:43 pm

Šodien sasēju savus pirmos sējamos. Konstatēju, ka baltas krāsas augu ziedu sēklām ir brūnas sēklas, rozā ziediem baltas sēklas. Strādāju speciālā boksā ar skalpeli, pinceti, ūdeņraža pārskābi. Novietoju ~ 25°C siltā vietā un apgaismoju.
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls
Vai kāds zin, pēc cik ilga laika varētu manīt kādas pārmaiņas? Es noprotu, ja būs bijuši nesterili apstākļi, drīz parādīsies pelējums, bet ja neparādās un sēklas neuzbriest pēc dienām 40? Vai var vēlreiz pārvārīt, pakarsēt tās pašas burciņas, lai tās izmantotu otro reizi (domāju par burciņu ar visu tās patreizējo saturu)?

Cofea arabica

Postby Cofea arabica » Fri Dec 27, 2013 8:35 pm

Šodien kārtīgi apskatīju savus sējumus. No sagatavotajām astoņām burkām vienā ir ieriesies pelējums. Pārējās burciņas ir nemainīga stāvoklī.
šeit mana sapelējusī burciņa (viņu varētu neatvērtu sākt vārīt kādu stundiņu, lai nav jātaisa no jauna, vismaz kādiem citiem eksperimentiem?):
Attēls
Bet šeit pārējās, cenšos neaiztikt, ceru neko nesabojāju, ļoti akurāti tās apskatu:
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls
Ceru, ka būs sagaidāmi pozitīvi rezultāti, t° virs 20°C, apgaismojums ~ 12 h

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Sat Dec 28, 2013 8:15 pm

Paldies, ka padalies ar pieredzi. Man diemžēl tik interesanti eksperimenti nav bijuši, tāpēc neko komenntēt nevaru.

Cofea arabica

Postby Cofea arabica » Mon Dec 30, 2013 10:51 am

Šeit, manuprāt, tāds interesants video, nedaudz vēsturisks.

http://www.youtube.com/watch?v=ERugzoruGl8

Cofea arabica

Postby Cofea arabica » Fri Jan 10, 2014 6:18 pm

Šeit manas burciņas. Pelējums kopumā ieriesās tieši 3 burciņās, tātad 5 man ir palikušas.
Attēls
Šodien akurāti foliju noslaucīju ar ūdeņraža pārskābi un ap vāciņu aptinu ar pārtikas līpošo plēvi.
Attēls

Pašlaik gatavojos jaunam pasākumam, man padomā iesēt apputeksnētā falenopša sēklas. Šo apputeksnēju 27.09.13.
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls
Attēls

Flokse

Postby Flokse » Sat Jan 11, 2014 11:07 am

Tā falenopša sēklu pogaļa izskatās diezgan paliela. Vai apputeksnēji ar šī paša auga putekšņiem?

Cofea arabica

Postby Cofea arabica » Sat Jan 11, 2014 9:37 pm

Jā, apputeksnēju ar šī paša auga ziedputekšņiem, bija skaists, liels sārti rozā zieds, kurš uz kāta ziedēja pirmais, pieņemu, ka visi selekcionāri nemelo, ka jāapputeksnē tieši lielākie, manā gadījumā pašu lielāko un spēcīgāko ziedu - lūk kāds rezultāts.

Flokse

Postby Flokse » Mon Jan 13, 2014 6:47 pm

Tā kā šis falenopsis visticamāk arī pats ir hibrīds, tad ja izdosies izaudzināt bērnus, tie varētu būt atšķirīgi no vecākauga.

dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Postby dacepurvina » Mon Apr 28, 2014 3:11 pm

Kā veicas ar sēklu dīgšanu?
Šeit viena filmiņa https://www.youtube.com/watch?v=jntK5b-BwXI

Cofea arabica

Postby Cofea arabica » Sun May 11, 2014 10:36 am

Sen neskatijos forumā. Ar sēklām ir tā, ka burkas nesapelēja, viss bija un īstenībā ir arī tagad labi, bet tās nedīgst, sasūcās, uzbrieda, bet nedīgst, ar lielo pāksti arī nekas jēdzīgs nesanāca, jo tā manas prombūtnes laikā atvērās un viss labums bija un izbija. Gribu atkal sēt, bet laikam uz rudeni, man vajadzētu sadabūt botānisko orhideju sēklas un svaigā pākstī. Tie būtu mani ieteikumi, labāk pagatavot burciņas 10-12, jo kādas 3 var sapelēt. Jāstrādā cimdiņos, visu jādezinficē, es to darīju ar 3% jodūdeņražpārskābi H2O2. Bet es tomēr uzskatu, ka falenopšu hibrīdiem ir dīgtspējīgas sēklas. :D

Return to “Orhidejas ikvienam”