Dendrobijas Keikis

Ir jautājumi? Lai kāds būtu jautājums, uzdodiet to šeit un nekautrējaties, Mēs visi šeit esam lai mācītos un dalītos pieredzē.
Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Dendrobijas Keikis

Postby Jzed » Fri Apr 19, 2013 4:24 pm

Sveiki!

Isais jautājums - ko jūs ieteiktu darīt ar šo mazuli???

Attēls

Šī Dendrobija (Dendrobium Thailand Black) pie manis ieradās no Holandes gadu atpakaļ un tagad ir izveidojusi ļoti smuku Keiki. Tiesa šī gada laikā neko citu arī nav darījusi nav neviena jauna dzinuma vai kādas citas augšanas pazīmes.

Vai mēģināt to atdalīt un pārstādīt, vai atstāt augam kā ir? Saknītes jau ir pāri par 3 cm.

Attēls

Vai varētu vēl pajautāt - vai šī patiesībā nav diezgan vēsu klimatu mīloša? Smailas lapas un "banānveidīgs" tuberīdijs. Varbūt iemesls, ka šī tik ilgi gaida, ir tas, ka viņai ir vienkārši parāk karsti pie manis istabā????

Jānis

Jzed

Re: Dendrobijas Keikis

Postby Jzed » Fri Apr 19, 2013 4:29 pm

Sveiki vēlreiz - patiesībā man ir vēl viens mazulis - nezinu kas viņiem te tā iepaticies, agrāk Keiki uzradās tikai Nobile tipa dendrobijām, bet tagad divām dažādām uzreiz...

Attēls

Šis gan ir tipiska Falenopšveidīgā dendrobija hibrīds. Savāda (vismaz man tā liekas) tikai vieta kur mazulis uzradies - tur kur pateisībā ziedkātam būtu vajadzējis būt. Vai šim arī būtu pārāk karsti? Turpat blakus divi citi dendrobiju hibrīdi ļoti smuki uzziedēja.

Jānis.

GreenApple
Pievienojies: Wed Mar 23, 2011 6:42 pm

Postby GreenApple » Sat Apr 20, 2013 8:37 pm

Falenopšveidīgie dendroboji ir siltuma cienītāji, man šķiet, ka pie mums viņiem nav par siltu.

naturlik
Pievienojies: Tue Feb 07, 2012 5:57 pm

Postby naturlik » Sun Apr 21, 2013 2:39 pm

Sveiki, Jāni! Ar pirmo derdu es neko nedarītu, lai aug ka ir, viņš ne ļoti augsti aug uz "mammītes", bet otro gan būs jāatdala, bet tikai tad, kad saknītes izaugs 3-4 cm gari.

naturlik
Pievienojies: Tue Feb 07, 2012 5:57 pm

Postby naturlik » Sun Apr 21, 2013 2:43 pm

vēl man tāda doma, kā dendram otrā bildē bija nepareiza kopšana, kad paradījas punpurs, vajadzēja partraukt laistīšanu, kamēr no pumpura neizvejdosies ziedkatiņš. No nepareiza laistīšanas perioda no pumpura, no kura vajadzēja būt ziedkāts izvejodojas keika.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Sun Apr 21, 2013 3:35 pm

Es, Jāni, laikam neatdalītu ne vienu, ne otru, lai aug.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Sun Apr 21, 2013 5:04 pm

Man jau arī liekas, ka dendrobiju keikēniem nav ne vainas, tos var mierīgi atstāt pie auga un pēc tam ir kuplāka ziedēšana.

Vaivy
Pievienojies: Wed Sep 12, 2012 1:28 pm

Postby Vaivy » Sun Apr 28, 2013 10:32 am

Dendrobiumphalaenopsis keikēniem nevisai patīk (teiktu - nepatīk, jo vārguļo un var aiziet postā, ja tiem nerada īpašus "bez mātes" dzīves adoptācijas apstākļus), ja tos atdala no mātesauga pirms tiem nav 4-5 cm (un vairāk) garas saknes.

Evy
Pievienojies: Tue Dec 04, 2012 11:40 pm

Postby Evy » Sun Apr 28, 2013 6:45 pm

Pastastiet, ludzu, vairak par to nelaistisanu, ja kaut kas aug arra. Man nobilem saaugusi guzma ar sikuciem, bet nezied. Ko es daru nepareizi? Ka notiek ta nelaistisanas procedura? Cik tas ilgi turpinas un kad zinat, kad nelaistit? Nenobeigsu tas?

Jzed

Postby Jzed » Tue May 07, 2013 2:24 pm

Sveiki!

Ar Nobile tipa Dendrobijām gan situācija ir savādāka nekā ar šiem divām falenopšveidigajām dendrobijām manā piemērā. Nobilēm lai ierosinātu ziedēšanu ir ļoti būtiski ievērot VĒSU UN NEDAUDZ SAUSU miera periodu. Man divus gadus tas ļoti viegli izdevās izliekot tās uz vasaru ārā uz lodžijas. Tad līdz rudenim pilnībā izveidojās jaunie dzinumi un pat paspēja "atdzist" pirms salnām un tad ienesot atpakaļ istabā arī sāka ziedēt. Tiesa pagājušvasar kaut kas nogāja greizi un rudens ar salnām pienāca ātrāk nekā dendrobijas pilnībā izveidoja jaunot dzinumus. Tad nu man ir vairāki dzinumi, bez ziediem un arī bez keikiem. Cerams, ka šovasar veiksies labāk.

Jānis.

Return to “Orhidejas ikvienam”