Kā rīkoties??

Ir jautājumi? Lai kāds būtu jautājums, uzdodiet to šeit un nekautrējaties, Mēs visi šeit esam lai mācītos un dalītos pieredzē.
dacuks
Pievienojies: Sat Jan 04, 2014 11:08 am

Kā rīkoties??

Postby dacuks » Sat Jan 04, 2014 11:19 am

Manai orhidejai ir izaudzis uz kata jauna atvase jau 3 lapas 4 saknes un ziedkatins....kā man vinu atdalit un ka stadit ludzu palidziet!!! :roll:

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Kā rīkoties??

Postby Inga » Sat Jan 04, 2014 7:58 pm

man tādas orhidejas visbiežāk paliek ar visiem bērneļiem. Te, forumā, daudzi jau zina, ka man vienu laiku bija falenopsītis ar 11 atvasītēm un tikpat ziedkātiņiem. Pēc zināma laika mazais audziņš mēdz atdalīties arī pats.
Vēl var sagatavot jaunu podiņu un mātes augu viegli pieliekt tā, lai mazais iesakņojas, kad tas noticis, 'nabas saiti'vienkārši pārgriež. Tiesa, kādu laiku šie podiņi abi stāvēs blakus.

amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm

Postby amarkrinija » Tue Feb 11, 2014 4:57 pm

Inga, es lasīju Esteres lapā kaut kad sen, ka labāk esot atdalīt no mātes auga, kad esot izveidojušās vismaz 3 labi attīstītas saknes, lai neņemot mātes augam nost spēku, kā arī tas, ka veido keiki bieži mēdzot būt zīme, ka mātes augam kaut kas nepatīk vai tas taisās iet bojā. Kā tur īsti ir? :? Man divām ir bērneļi ar prāvām saknēm, bet es neko nost neesmu griezusi, aug tur pat. Bet izlasot par taviem 11... Gribēju jautāt, vai tas nekādi nav iespaidojis mātes augu? Man nav liekas vietas, kur jaunus augus (kas no tās pašas zortes, kas man jau ir) izmitināt mājās. Vai nu atstāšu viņus tur, kur ir un skatīšos kā tālāk dzīvos, vai arī nākotnē vienkārši veidojošos falenopšu keiki griezīšu nost.. Nu nevajag man viņus kā atsevišķus augus..
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Tue Feb 11, 2014 5:34 pm

Es ceru, ka Dace neiebildīs, ka es te ielieku bildi ar viņas falenopsi ar keiki kā piemēru, ka to var arī atstāt pie mātesauga. Pie Egona arī bija izaudzis kaut kas līdzīgs.
Bet tikpat labi jauno augu var uzreiz šņāpt nost un kompostēt. :)

Attēls

amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm

Postby amarkrinija » Tue Feb 11, 2014 6:00 pm

Jā, šo bildi jau kaut kur esmu redzējusi, pie "man šobrīd zied" varbūt. :) Un tā viņi tur dzīvoja...mūžīgi mūžos, Āmen. :lol: Ok, ideju sapratu.
Nu šņāpt un likvidēt jau apsakņojušos, skaistu keiki ir grēks, bet tādu, kam vien pirmās lapas verās vaļā jau gan var. :D Bet vienmēr baidījos, ka mamma taisas aiziet pa skuju taku, jo, par spīti krāšņajai ziedēšanai, tā arī nav izveidojusi visu šo gadu laikā veselīgas saknes, drīzāk nīkulīgas. Baidījos izmest keiki, jo ja nu mātes augs arī atstiepj "kātus".
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

Return to “Orhidejas ikvienam”