Būs dzīvotājs?

Ir jautājumi? Lai kāds būtu jautājums, uzdodiet to šeit un nekautrējaties, Mēs visi šeit esam lai mācītos un dalītos pieredzē.
amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm

Būs dzīvotājs?

Postby amarkrinija » Mon Feb 17, 2014 2:17 pm

Izvilku tomēr to miltonju ārā no poda, apskatīties kāda ir kopaina podā. Nesmuka :( saknes visas brūnas, substrāts sastāvējies. Uzmanīgi izskaloju zem silta krāna ūdens substrātu - bija pat sfagnu kamols iekšā ieslēpts.. Puse sakņu aizgāja, jaunas gandrīz nebija veidojis. Tas nu ir kas pāri palicis, tagad pārstādīšu. Bet kādas, jūsuprāt, ir prognozes? Jo man nepatīk palikušās saknes, visas brūnas, tikai dažas jaunas maziņas, praktiski jauno sakņu nav. Griezt vēl kaut ko nost vai atstāt visas kā ir? Apbērt ar kanēli? Citrosepta man nav.

Attēls

Attēls
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Būs dzīvotājs?

Postby Flokse » Mon Feb 17, 2014 5:43 pm

Nu cerams jau, ka būs dzīvotājs. Bet ja saknes beigtas, tad augam jānodrošina augsts gaisa mitrums. Man ar šitiem miltonijveidīgajiem pieredzes nav. Bet ja saknes ir vienkārši sakaltuās, tad pieļauju, ka var stādīt podā atpakaļ ar visām - stabilitātei.
Un jaunās saknes izveidos tikai jaunie tuberīdiji. Vecie vairs neko.

amarkrinija

Postby amarkrinija » Mon Feb 17, 2014 8:24 pm

Es izgriezu nomelnējušās, tur palika vēl mazāk sakņu. :( Žēl, man viņas ļoti patīk. Bet ar patikšanu laikam vien nepietiek :D
Kā nodrošināt paaugstinātu gaisa mitrumu - derēs maisiņš "uzmaukts" un periodiska vēdināšana, apsmidzināšana? Un temperatūra labāk zemāka vai augstāka (tas ir, atstāt istabā vai stiept uz verandu?)
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Tue Feb 18, 2014 5:42 pm

Sveiki!

Ievēroju Youtube veselu sēriju par savu miltonopšu glābšanu. Varbūt noder.

https://www.youtube.com/results?search_query=Rescuing+Miltoniopsis&sm=12

Vispār jau" MissOrchidGirl" tur ir ievietojusi desmitiem īsu video par savu pieredzi audzējot orhidejas. Itkā ļoti vienkārši visu dara uz sava balkona, kā liekas Rumānijā.

Jānis.

amarkrinija

Postby amarkrinija » Thu Mar 06, 2014 12:22 am

Paldies! Ļoti noderīgi!
Vispār man kaut kas ar paziņojumu epastiem ne tā. Ieliekas pie spama un es nemaz nesaņemu epastu, ka ir atbildēts.

Return to “Orhidejas ikvienam”