Katleju hibrīdu miera periods

Ir jautājumi? Lai kāds būtu jautājums, uzdodiet to šeit un nekautrējaties, Mēs visi šeit esam lai mācītos un dalītos pieredzē.
amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm

Katleju hibrīdu miera periods

Postby amarkrinija » Sun Sep 07, 2014 7:08 pm

Pavasarī nopirku katleju, kura vēlāk uzziedēja ar lieliem, baltiem un smaržīgiem ziediem ar dzeltenu "rīklīti". Viss, ko es par viņas nosaukumu zinu, ka katlejas hibrīds. Izskatās, ka tā ir vienlapu katleja. Šobrīd turpina audzēt jaunos dzinumus (pie mums silts pašlaik). Bet, ja viņa ziedēja pavasarī, tad skaitās pie pavasarī ziedošajām, tad miera periods viņām ir rudenī? Man izskatās pēc vienlapu katlejas.
Tad man vēl ir vēl viena, katlejas-laelia hibrīds, kas zied pašlaik. Kā ar tās miera periodu tad, kad? Arī izskatās pēc vienlapu (ja esmu sapratusi, ar ko atšķiras 1 lapu no 2lap). Jāsaka, ka šī būs mana pirmā pieredze ar katlejveidīgajām, gribējās uzzināt ko vairāk. Lasīju Esteres lapā par katlejām un tā arī netiku gudra, kuras grupas katleja varētu būt.
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Katleju hibrīdu miera periods

Postby dace » Tue Sep 09, 2014 2:54 pm

Par miera periodiem īsti nemācēšu teikt, bet tādu īstu miera periodu netaisu nevienai katlejai. Kad tuberīdiji ir nobrieduši, tad kādu brīdi paturu mazliet sausāku, nemēsloju, līdz kamēr sāk piebriest pāksts un tajā parādās ziedpumpuri, vai sāk augt jaunais dzinums. Otru mazliet sausāku un, ja iespējams, vēsāku periodu cenšos piedāvāt pēc ziedēšanas.

amarkrinija

Postby amarkrinija » Tue Sep 09, 2014 6:57 pm

Paldies, Dace. Man ir vēl viens jautājums - pēc kā var spriest, ka tuberīdiji ir nobrieduši? Man tiešām nav tādas īstas pieredzes ar tuberīdijus veidojošajām orhidejām (tikai tagad sāku mest acis uz tām).
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Sun Sep 14, 2014 9:52 pm

amarkrinija, grūti tā zinātniski izskaidrot, bet vienkārši jāpavēro tuberīdīji. Vienā brīdī tie pārstāj augt garumā, pēc tam sāk piebriest resnumā un pēc skata paliek tādi blīvāki. Kad tie vairs savus izmērus nemaina, domāju, ka ir nobrieduši.

amarkrinija

Postby amarkrinija » Mon Sep 15, 2014 9:42 am

Vē viens jautājums. Pavērojot svas katlejas, aina ko redzu: Pāris augoši tuberīdiji, viens, kas aug resnumā, tad vairāki "vecie", jau ziedējušie tub. Gribēju zināt, vai jau ziedējušie tuberīdiji vairs nekad nezuedēs? Tas ir, no viņiem ziedus negaidīt un tie kalpo vien kā barības krātuve pārējiem tuberīdijiem?

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon Sep 15, 2014 1:47 pm

Amarkrinija, tieši tā :)

Return to “Orhidejas ikvienam”