Dīvainības

Ir jautājumi? Lai kāds būtu jautājums, uzdodiet to šeit un nekautrējaties, Mēs visi šeit esam lai mācītos un dalītos pieredzē.
Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Dīvainības

Postby Jzed » Mon Oct 12, 2015 8:25 am

Sveiki!

Laikam jau katram ir gadījušās kādas dīvainas lietas orhideju audzēšanā.

Man pašlaik arī ir pāris šādi piemēri.

Pirmais ir Falenopsis Philadelphia. Vasarā sāka dzīt jaunu ziedkātu. Pirmā aidomīgā pazīme bija tā, ka ziedkāts bija taisns un garšs. Līdz šim ziedākti bija smuki zarojušies veidojot kuplu un krāšņu ziedēšanu. Nu tagad šī ziedkāta galā ir izveidojies smuks lapu čemuriņš - pilnīgi kā jauna maza orhideja vienīgi bez saknēm.

AttēlsIMG_7149 by Janis Zeidmanis, on Flickr
AttēlsIMG_7152 by Janis Zeidmanis, on Flickr

Otrs gadījums ir tepat ziedu veikalā nopirkta falenopšveidīgā dendrobija. Tā mani uzrunāja ar savu interesanto zaļo ziedu krāsu. Tāpēc pat sevišķi nesatraucos par diezgan bēdīgajām saknēm. Cereju, ka izdosies to "izārstēt". Pēc īsās ziedēšanas ar steigu pārstādīju, tomēr no saknēm tur nekas daudz nebija palicis.
Pēc pārstādīšanas un kartīgas vitamīna devas tomēr visas lapas smuki un kārtīgi sākot no apakšas nodzeltēja un nobira. Ievēroju tikai pāris zaļu "punktiņu" uz dzinumiem. Redz kas tagad tur ir sanācis - Pilnīgi kailai orhidejai ir izveidojies ziedkāts, kuram arī sāk augt saknītes un jauns keikis. Keiki varbūt izdosies paspēt saglābt - atdalīt un izaudzēt.

AttēlsIMG_7145 by Janis Zeidmanis, on Flickr
AttēlsIMG_7146 by Janis Zeidmanis, on Flickr

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Dīvainības

Postby dace » Tue Oct 13, 2015 3:44 pm

Jāni, es tieši gribēju rakstīt savu bēdu stāstu par phaleanopsis pulchra, kurš jau no pavasara audzē 2 ziedkātus, bet tikko atklāju, ka to galā izauguši mazi, mazi keikīīši... Pilnīgi nesaprotami, jo man nekad neviens flopsis nebija izaudzējis keiki. Šis augs man ir no pāgājušā rudens sūtījuma no Schwertera, tāpēc manā mājā vēl nav ziedējis. Domāju, ka tas vēl varētu būt audzētavas pārbarošanas vai atklimatizācijas problēmu rezultāts. Bet varbūt arī dīvainā vasar pie vainas...

Jzed

Postby Jzed » Tue Oct 13, 2015 4:09 pm

Sveiki!

Savādi gan. Parasti jau Keiki aug no "padusēm" nevis ziedkāta galā. Arī mana filadelfija jau divas reizes pie manis skaisti ziedējusi. It kā jau vajadzēja atklimatizēties...

Šobrīd gan aug jau nākošais ziedkāts. Redzēs kā tas uzvedīsies.

Jzed

Postby Jzed » Fri Jan 22, 2016 8:05 pm

Sveiki!
Pieliku savu dīvaino Phildelfia nu jau ziedos pēc trim mēnešiem kopš iepriekšējās bildes.

Attēls

Tā nu viņa man zied - gan no "lielā" auga, gan arī no mazā lapu čemuriņa. Tam gan ir tikai ziedkāts. Saknes nekādas neveido.

Jzed

Postby Jzed » Wed Jun 22, 2016 2:48 pm

Sveiki!
Pēdējie jaunumi manai dīvainei!

Jocīgais veidojums ziedkāta galā ir atkal izdzinis ziedkātus un arī saknes. Bildēts pirms kāda laika. Šobrīd jau abi ziedkāti šim "pseido" keikim zied.

Droši vien pēc ziedēšanas būs jānogriež un jāstāda atsevišķi.

Attēls
Attēls

dace

Postby dace » Wed Jun 22, 2016 4:56 pm

Apsveicu ar jaunu augu!

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Mon Jun 27, 2016 10:09 pm

Jzed, jauki! Būs vēl viens falenopsis. :)

Jzed

Postby Jzed » Fri Jul 08, 2016 9:42 am

Sveiki!

Nu ko lai saka. Jaunajam ziedkātam -tam kuru var redzēt pēdējās bildēs augam no "mātes" atkal galā veidojas tāds pats veidojums un no pumpuriem nekā. Tieši tas pats kas šīs tēmas pirmajā bildē. Nez kas tad noticis ar šo orhideju ka ziedēšanas vietā viedo šādas "meitas". Par keiki tos laikam nevar īsti saukt.

dace

Postby dace » Mon Jul 11, 2016 1:36 pm

Nu re, es arī varu pastāstīt un parādīt savu dīvainīti phael. pulchra. Pāgājušajā gadā veselus 6 mēnešus audzēja 2 ziedkātus, kuriem galā izveidojās keiki. Vienu nogriezu, otru atstāju. Šopavasar kātam parādījās sānatzars ar veselu 1 pumpuru!!!
Teikšu kā ir, zieds ir tieši tik skaists kā interneta dzīļu fotogrāfijās, kuru dēļ šajā augā iemīlējos. Košs, fantastiskā krāsā, mirdzošs... Ap 4cm liels (precīzāk mazs :D ).
Šopavasar sāka augt jauns ziedkāts... Izskatās, ka tas atkal būs keikis... Parakājoties internetā, sapratu, ka šī problēma phael.pulchra ir ļoti bieži sastopama - viņi daudz labprātāk veido keikus kā ziedus :(

Attēls

Attēls

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Tue Jul 12, 2016 8:17 pm

Lai arī dīvainītis, zieds tak ir dikti smuks. :)

Return to “Orhidejas ikvienam”