"Iesprūdušie" Oncīdiju ziedkāti

Ir jautājumi? Lai kāds būtu jautājums, uzdodiet to šeit un nekautrējaties, Mēs visi šeit esam lai mācītos un dalītos pieredzē.
Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

"Iesprūdušie" Oncīdiju ziedkāti

Postby Jzed » Mon Dec 21, 2015 3:53 pm

Sveiki!

Vai varat līdzēt ar padomu? Visām manām oncīdijām (hibrīdiem) vienmēr visi ziedkāti iesprūst lapās un paši netiek ārā no lapu padusēm. Cik jau neesmu aplauzis cenšoties tos atbrīvot. Ja neatbrīvo, tad atkal sanāk tikai tādas mazas ziedu čupiņas turpat pie "bumbuļiem". Arī šobrīd man nav neviena ziedkāta, kas būtu pats audzis brīvi un taisni.

ANCE
Pievienojies: Mon Apr 04, 2011 9:02 pm

Re: "Iesprūdušie" Oncīdiju ziedkāti

Postby ANCE » Tue Dec 22, 2015 5:02 pm

Attēls

Man notiek kaut kas līdzīgs - es domāju, ka šī mazā orhidejiņa ir par daudz pārbarota ar visādiem stimulatoriem, vai ari kāda cita vaina. Tā man zied no aprīļa mēneša.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Dec 23, 2015 11:06 pm

Jāni, vai lapas nav "gofrētas"? Man šāda problēma mēdz būt, ja augam ir nepārprotami pārāk sauss.

Kurma
Pievienojies: Thu Mar 24, 2011 7:09 pm

Postby Kurma » Thu Dec 24, 2015 3:32 pm

Man miltoniopsiem arii taa gadaas (apmeeram pusei kaatu). Bet es viniem neko vairaak kaa laistiisanu reizi nedeelaa nevaru nodrosinaat. Lai iztiek, kaa ir.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Sun Dec 27, 2015 1:07 pm

Šādas ķezas ar ziedkātiem, kā jau te visi raksta, parasti ir saistītas ar mitruma režīma traucējumiem. Tomēr daži odontoglosuma hibrīdi šajā ziņā ir tik kaprīzi, ka man nav īstas skaidrības, kā viņiem nodrošināt pareizos mitruma apstākļus, jo pārlaistīšana šiem arī ļoti nepatīk.

Return to “Orhidejas ikvienam”