Vai pārstādīt?

Ir jautājumi? Lai kāds būtu jautājums, uzdodiet to šeit un nekautrējaties, Mēs visi šeit esam lai mācītos un dalītos pieredzē.
Dilly
Posts: 12
Pievienojies: Fri Aug 05, 2016 1:55 pm

Vai pārstādīt?

Postby Dilly » Tue Aug 09, 2016 3:52 pm

Nenoturējos un nopirku šo mazo mīlīgo falenopša mini hibrīdu. Klāt gan bija zīmīte ar nosaukumu phalaenopsis CALIMERO, bet šaubos vai tas ir oficiālais nosaukums.
Uzmanīgi uztaisīju pāris caurumiņus šur tur sānos, bet pārstādīt to šobrīd negribas, jo tas skaisti zied. VARBŪT TOMĒR VAJAG? Var redzēt, ka tā iestādīta sfagnu sūnā un pa virsu ir zaļa sūna...
http://foto1.inbox.lv/liiga-dille/Mana-jaunaakaa

Edgars
Posts: 14
Pievienojies: Tue Aug 09, 2016 6:17 pm

Re: Vai pārstādīt?

Postby Edgars » Tue Aug 09, 2016 7:37 pm

Ja substrāts nav galīgi noārdījies un saknes ir veselas, iesaku pagaidīt, līdz augs noziedēs un tikai tad pārstādīt, jo ziedi paņem no auga daudz spēka un, līdz ar to, tam būs grūtāk pielāgoties apstākļu maiņai un pārciest ar to saistīto stresu. Un vispār, manā uztverē, sfagns nemaz nav tik ļauns kā viņu mālē (jo īpaši šādos mazos podiņos, kur tas paspēj pietiekami ātri izžūt starp laistīšanas/mērcēšanas reizēm), vienīgi jāievēro vairāk specifisku nianšu (laba ventilācija – īpaši pie zemām temperatūrām un/vai augsta gaisa mitruma, fungicīdi), lai saknes nesāktu pelēt, tāpēc drošāks variants iesācējam būs uz mizas bāzēts substrāts (pavisam mazajiem podiņiem mizas substrātam pievienotu arī mazliet sfagnu vai seramis granulu, lai pēc mērcēšanas momentā neizžūtu, bet tas ir gaumes jautājums - var vienkārši biežāk mērcēt). Mizas substrāts arī tik ātri nenoārdīsies, līdz ar to pārstādīt vajadzēs apmēram reizi divos gados, bet sfagns noārdās jau gada laikā.

Dilly
Posts: 12
Pievienojies: Fri Aug 05, 2016 1:55 pm

Re: Vai pārstādīt?

Postby Dilly » Tue Aug 09, 2016 7:45 pm


Flokse
Posts: 2991
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Vai pārstādīt?

Postby Flokse » Wed Aug 10, 2016 11:35 am

Piekrītu Edgaram, ka šobrīd augu var nepārstādīt, bet vienīgi ir jāuzmanās ar laistīšanu un jāseko līdzi substrāta stāvoklim.


Return to “Orhidejas ikvienam”

Who is online

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: 1 un 0 viesis