Vai vajag?

Ir jautājumi? Lai kāds būtu jautājums, uzdodiet to šeit un nekautrējaties, Mēs visi šeit esam lai mācītos un dalītos pieredzē.
Dilly
Pievienojies: Fri Aug 05, 2016 1:55 pm

Vai vajag?

Postby Dilly » Tue Sep 20, 2016 1:46 pm

Pašlaik mēsloju savus falenopšus ar Vito ražoto mēslojumu Oridejām (Kompleksie NK minerālmēsli ar mikroelementiem OEDF helātu formā. NPK 3,2-0-5,0 (Fe, Mn, Zn) un liekas, ka ir o.k. Vai papildus vajag likt tam vēl klāt Vito-Calcium (slāpekļa (N) minerālmēsli, kas satur kalciju (Ca). N-1,8%, Ca-2,2% augu barību) ? Uz etiķetes gan iesaka nedaudz jaukt kopā, bet vai tas nav kāds mārketinga triks, lai tik vairāk pirktu?

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Vai vajag?

Postby dace » Wed Sep 21, 2016 5:52 pm

Dilly, nezinu kā pareizi atbildēt uz Tavu jautājumu-vai vajag, bet es rudens/ziemas periodā praktiski vispār nemēsloju savas orhidejas. Tur gan jāskatās, kādi ir augšanas apstākļi. Man šajā periodā augi atrodas diezgan vēsās un patumšās telpās, tāpēc piespiedus miera periods ir arī tām orhām, kurām dabiskajos aptākļos miera perioda nemaz nav. Intensīvāk savus augus es sāku piebarot pavasarī, tad es varbūt arī kādu reizi Vito-calcium pielietotu, lai pastimulētu augšanas sākumu. Tikai jāatceras, ka orhidejām vajag mēslojumu daudz vājākā koncentrācijā, kā pārējiem augiem.

vanda
Pievienojies: Tue Oct 25, 2016 3:10 pm

Postby vanda » Fri Oct 28, 2016 1:53 pm

es gan nedaudz pamēsloju, jo man viņas stāv gaišā un salīdzinoši sausā telpā.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Fri Oct 28, 2016 3:21 pm

Protams, ja augs intensīvi aug arī ziemā, tad var mēslot.

Return to “Orhidejas ikvienam”