Grāmatas par orhideju audzēšanu un kopšanas specifiku

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Grāmatas par orhideju audzēšanu un kopšanas specifiku

Postby dace » Mon Aug 19, 2013 6:59 am

Flokse, :lol: :lol: :lol: Tu kā vienmēr esi kolosāli trāpīga!

amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm

Postby amarkrinija » Thu Oct 03, 2013 5:24 pm

Haha, Flokse, sasmējos nu gan! :D
Tā kā lasu pārsvarā angliski un nedaudz arī itāliski, krievu un vācu valodā izdevumi man nederēs. Pameklēšu Tevis ieteikto Orhideju enciklopēdiju, izklausījās interesanta.
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Tue Oct 29, 2013 6:01 pm

Rozes grāmatnīcā tagad bija pārdošanā ilustrētais orhideju ceļvedis krievu valodā "Орхидеи".
Šī gan ir maza grāmatiņa A5 formātā, kurā ir apraksti par 140 orhideju ģintīm un hibrīdiem, kas ir sakārtoti alfabētiskā secībā. Jāatzīst, ka apraksti nav diez ko plaši, toties ir smukas orhideju bildes - stilizētas 19. gadsimta zīmētās ilustrācijas. Vispār jau man laikam pietiek ar faktu, ka uz vāka ir rakstīts, ka grāmata ir par orhidejām, lai es to iegādātos. :) Bet patiesībā ir labi, ka pamazām pie mums ieved aizvien vairāk tāda veida literatūras.
Grāmatiņa maksāja 1.80 Ls jeb 2.56 EUR. To ir izdevusi kaut kāda Viļņas izdevniecība "Bestiary" pēc kaut kādas Krievijas izdevniecības pasūtījuma un tā ir drukāta Jelgavas tipogrāfijā.

Attēls

dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Postby dacepurvina » Wed Oct 30, 2013 9:18 am

Flokse, vai varu palūgt nopirkt arī man šādu grāmatiņu, ja ir iespējams līdz nākamajam tikšanās pasākumam.

Flokse

Postby Flokse » Wed Oct 30, 2013 6:23 pm

Dace, jā, protams, ka noteikti nopirkšu, kad nākošreiz būšu grāmatnīcā. Gan jau nebūs izķertas. :)
Jāpiezīmē, ka grāmatiņa nav īpaši bieza, jo katrai ģintij ir veltīta tikai viena lapaspuse, bet līdz ar to tā nav arī pārlieku dārga.

dacepurvina

Postby dacepurvina » Thu Oct 31, 2013 11:10 am

Paldies, Flokse!

Flokse

Postby Flokse » Sun Nov 03, 2013 6:28 pm

Dace, ziņoju, ka grāmatiņa par orhidejām ir nopirkta.

dacepurvina

Postby dacepurvina » Mon Nov 04, 2013 10:51 am

Paldies! 23. norēķināsimies!

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Thu Nov 07, 2013 11:07 am

Flokse, Tavā iespaidā arī iegādājos šo grāmatiņu. Man ļoti patika, kaut arī informācijas tiešām nav daudz. Toties ir pieminētas arī mazāk populāras ģintis, kas lielākoties, nemaz netiek apskatītas. Zinu, kad būs mazliet vairāk laika (un beigsiesies EUR ieviešanas murgs), šī grāmata varēs būt par ierosmes avotu parakāties pa interneta dzīlēm.

Flokse

Postby Flokse » Mon Nov 11, 2013 6:56 pm

Jā, man vēl patika tas, ka šajā grāmatiņā informācija ir sakārtota atbilstoši jaunākajām izmaiņām orhideju klasifikācijā. Nu varbūt ne pašām jaunākajām, bet kopumā tā izskatījās diezgan svaigi gatavota.

Return to “Specifiskās lietas”