LED tehnoloģijas augu apgaismojumam

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: LED tehnoloģijas augu apgaismojumam

Postby Inga » Mon Oct 21, 2013 1:54 pm

No savas puses man jāsaka, ka tās pašas Sylvania GrowLux man kalpo ļoti labi, ziedēt pieteikušies gada laikā aŗi tie prasīgie dendrobīši, kas pie manis līdz šim tikai 2-3 gadus jaunos dzinumus audzēja.

Tchibo
Pievienojies: Mon Nov 05, 2012 3:25 pm

Postby Tchibo » Mon Oct 21, 2013 2:06 pm

Hmmm... es vēl pameklēšu informāciju.... Paburšos pa diskusijām šajā un citos forumos, jo man ar nav īsti ticības LED lampām.
Mana kolēģe tīri labi iztiek ar vienu dienasgaismas (esot augiem piemērots spektrs) un blakus akvārija lampu uz vienas palodzes.
Pagājušā ziemā esot iegādājusies un uzlikusi abas lampas, un saka ka visas orhidejas manāmi atdzīvojās un sāka intensīvāk ziedēt.

Tchibo

Postby Tchibo » Mon Oct 21, 2013 2:07 pm

Inga wrote:No savas puses man jāsaka, ka tās pašas Sylvania GrowLux man kalpo ļoti labi, ziedēt pieteikušies gada laikā aŗi tie prasīgie dendrobīši, kas pie manis līdz šim tikai 2-3 gadus jaunos dzinumus audzēja.

Informācijai - kur šādas lampas var iegādāties?

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Mon Oct 21, 2013 2:51 pm

Pie akvāriju piederumiem Zooveikalos!!!

Pie mums toreiz šo prezentāciju veica no veikala "Rotiņš" Rīgā, Viesītes ielā 2 (pie Ulmaņa gatves un Bauskas ielas). Viņiem arī ir visi šie nepieciešamie piederumi iegādājami.

Jānis.

Tchibo

Postby Tchibo » Mon Oct 21, 2013 3:00 pm

Jzed wrote:Pie akvāriju piederumiem Zooveikalos!!!

Pie mums toreiz šo prezentāciju veica no veikala "Rotiņš" Rīgā, Viesītes ielā 2 (pie Ulmaņa gatves un Bauskas ielas). Viņiem arī ir visi šie nepieciešamie piederumi iegādājami.

Jānis.

Paldies par informāciju.

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Wed Oct 23, 2013 9:08 pm

nu re, Jānis jau atbildēja. es pirku tieši Rotiņā, man arī visu konstrukciju puiši salika kopā, nebija jādomā ne par pārveidotājiem, ne savienojumiem.

amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm
Atrašanās vietas: Milāna

Postby amarkrinija » Mon Feb 17, 2014 12:01 pm

Sveiki!
Man sāk parādīties aktuāls jautājums par mākslīgā apgaismojuma ieviešanu vienā no istabām, kura šobrīd netiek izmantota augu audzēšanai, jo nav tiešas dienasgaismas - tā nāk caur verandu vispirms virtuves daļā nonāk kāds grams dienasgaismas, bet tālāk istabā (virtuve ir kopā ar dzīvojamo istabu) ir tumš, krēslains, jo pie tam tas logs ir ziemelpuses.
Tā līdz šim apkrāvu guļamistabas un vannasistabas logus (austrumu puses logus, bet ziemas periodā tieša saules gaisma nenonāk dēļ priekšā stāvošajām augstceltnēm), un papildus kāda daļa no telpaugiem un cimbīdijas ir aukstajā verandā (Z-puse). Kaut arī jau no esošajiem logiem man šķiet nenāk pietiekami gaismas ziemas periodā (un tāpēc, izņemot flopšus un vienu kurpi, kuri lēnām dzen ziedkātus, ne oncīdija, ne miltonopsis negrib šogad ziedēt), un nākošziem gribētos arī atrisināt šo problēmu, šobrīd man aktuāli, ko darīt ar jau aprakstīto istabu, jo vietas pie logiem ir tik cik nu viņas ir un lielākas nepaliek, bet jaunas orhidejas gribas.. :D
Jautājums. Kādas lampas jūs ieteiktu, jo ir doma ierīkot palielu plauktu un tad to apgaismot. Izlasīju visu diskusiju, bet tik un tā netapa skaidrs, kādas tad ir tās "labās" lampas. Sūtīt no ebajiem neko negribu, meklēšu vietējos veikalos, taču vajag sprast, ko meklēt. Man ir smaga aizdoma, ka izgreznot dzīvojamo istabu ar rozā paletes lampām man neļaus (tā jau skatās skeptiski uz manu aizraušanos :D), zilu, srkanu ne tik. Bet tās violetās, sarkanās esot orhidejām nepieciešmās lampas, izlasīju tīmeklī. Vai tiešām nav baltas krāsas lampas, bet kas nodrošina vajadzīgo gaismu augšanai vai pat ziedēšanai?
Atvainojos, ka sanāca tik gari,
Paldies jau iepriekš.
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Mon Feb 17, 2014 3:34 pm

Savā orhidārijā, kas pamatā kalpo kā karantīnas kaste esmu ievietojis parastās saldūdens akvārija vai terrārija lampas. (sun glo ; repti glo). Tautā sauktas par dienasgaismas spuldzēm. To gaisma arī ,,negriež'' acīs.

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Wed Feb 19, 2014 11:07 am

Sveiki!

Jautājums par apgaismojumu, manuprāt, ir viens no visvairāk diskutētajiem jautājumiem dažādos forumos saistībā ar orhideju audzēšanu. Ir tik daudz dažādu risinājumu un vieni ar putām uz lūpām slavē vienu risinājumu, citiem atkal ir pilnīgi pretējs viedoklis. Es pats tomēr piekrītu viedoklim, ka jo lielāka jauda, pat ja ir lielākas sākotnējās izmaksas, jo ilgtermiņā būs labāk un lētāk. Man pašam ir arī 400w Osram Plantastar nātrija gāzizlādes spuldze, kas dod 56500 lm. Salīdzinājumam populārās dienas gaismas T5 fluorescentās spuldzes gaismas atdeve no viena elektrības vata ir stipri mazāka. Piem. slavenās Sylvania 39w T5 Grolux spuldze dod tikai ~ 3000 lm un būtu vajadzīgas ~ 18 šādas spuldzes lai panāktu to pašu gaismas daudzumu.
Diemžēl nav labumu bez sliktumu. Jo lielāka spuldze, jo grūtāk to iekārtot interjerā sevišķi dzīvoklī. Tad nu, Jūsu gadījumā manuprāt izvēle pamatā būtu starp šīm diviem fluorescento spuldžu veidiem – taisnajiem T5 un „uz pusi pārlocīto” variantu. Šīs spuldzes arī var nopirkt Cenuklubā.
http://www.osram.com/osram_com/products/lamps/fluorescent-lamps/fluorescent-lamps-t5/lumilux-t5-ho/index.jsp
http://www.osram.com/osram_com/products/lamps/compact-fluorescent-lamps/osram-dulux-l/osram-dulux-l-xt/index.jsp

Te nu gan ir vēl viena problēma. Spuldzes tad jau var nopirkt, bet ir grūtības ar armatūru kur šīs spuldzes ielikt. Ja ir prasmīgas rokas, tad var šo jautājumu atrisināt, bet nopirkt ko labu gatavu var būt problēmas. Tad nu ir tikai internetveikali un par diezgan lielu naudu.

Beigās gan vēl viens atgādinājums. Tas nu gan ir likums, ka palielinot attālumu no spuldzes līdz augam divas reizes, gaismas daudzums samazināsies četras reizes. Būtu ļoti jāapdomā kā šīs spuldzes izvietot.
Iedvesmai varu ieteikt arī šo vietni:
http://www.orchidkarma.com/about/my-growing-spaces/

P.S. Kāpēc tāda nepatika interneta veikaliem? No personiskās pieredzes varu teikt, ka tas tiešām nav sarežģīti un piegādes riski arī nav tik lieli. Ja ir kas labs noskatīts, tad varu palīdzēt pasūtīt.

Jānis.

amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm
Atrašanās vietas: Milāna

Postby amarkrinija » Sun Mar 02, 2014 11:45 pm

Pladies par labo izklāstu! Lai gan man šis viss nu ne visai saprotams kā pilnīgi un galīgi netehniskam cilvēkam (cik nu netehnisks vien var būt! :D), bet padošu info tālāk cilvēkam, kam ir nedaudz tehniskāka domāšana (un te nu grūtības sākas - ar pārtulkošanu attiecīgajā valodā.. :lol: ). Bet es pašlaik apsveru domu par akvārija lampām,
šādām:
Attēls

Derēs? :roll:
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

Return to “Specifiskās lietas”