Lapu kopšanas līdzekļi orhidejām

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Lapu kopšanas līdzekļi orhidejām

Postby Flokse » Sun Oct 09, 2011 9:05 am

Oktobra tikšanās reizē jau par to mazliet runājām - kāda pieredze ir ar orhideju lapu kopšanas līdzekļiem.
Šobrīd pie mums ir nopērkams COMPO ražojuma izsmidzināmais lapu kopšanas līdzeklis.

Te ir tā apraksts.
Dziļas iedarbības mitrinošs līdzeklis optimāla klimata radīšanai orhidejām. Pasargā no kaļķveida nogulsnēm un putekļiem, augi izskatās un jūtas labi. Ar kopjosu un augšanu veicinošu iedarbību augu veselībai un pastiprinātai ziedēšanai. Viegli caur lapām uzņemamais slāpeklis nodrošina nomierinošu un tonizējošu efektu, veicina košu zaļumu lapām un auga vitalitāti. Ieteicams lietot visu gadu. Sastāvā esošais slāpeklis nodrosina augu augšanu un attīstību.

Gribēju pajautāt tiem, kas to ir lietojuši savu orhideju kopšanai - kāda ir praktiskā pieredze, vai ir jūtams tā darbības efekts?

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Lapu kopšanas līdzekļi orhidejām

Postby Inga » Mon Oct 10, 2011 7:26 am

pagaidām to grūti nosaukt par 'pieredzi', nepilnu mēnesi man arī ir tāds līdzeklis. Tā, kā daļai kolekcijas šogad pamatīgi cieta tieši lapas, tad likās, ka neliela paīdzība no ārpuses tām noderētu. Uzķēros uz to, 'sastāvā esošais slāpeklis...."'Skatīsimies tālāk kā būs.

Ir vēl viens līdzeklis, ko esmu izmantojus. Pamanāmu efektu gan nemanīju, bet iespējams tādam aŗi nebija jābūt, vienkārši bijusi palīdzība lapām. Līdzeklis bija poļu firmas Zielony Dom 'Mgielka dla storczykow'. Sastāvā esot greiprfrūtu kauliņu ekstrakts.
Apkakšējais sarakstā.
http://www.zielonydom.pl/lista.php?jezy ... =17&podID=

dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Postby dacepurvina » Mon Oct 10, 2011 9:04 am

Arī es jau kādu mēnesi lietoju uz lapām izsmidzināmo COMPO līdzekli, pagaidām īpašas pārmaiņas neesmu novērojusi, ja nu vienīgi mazāk putekļi krājas uz lapām.

Flokse

Postby Flokse » Thu Oct 20, 2011 9:06 am

Es arī iegādājos COMPO lapu kopšanas līdzekli ar domu izmēģināt uz savām orhidejām. Mani ieinteresēja tas, ka lietošanas aprakstā ir minēts, ka tas palīdz vieglāk pārciest sauso gaisu ziemas peiodā. Iespējams, ka šis apgalvojums ir mārketinga triks, bet man vienmēr krājumā ir daži falenopši, ar kuriem var mierīgi paeksperimentēt. :)

Inga

Postby Inga » Thu Oct 20, 2011 12:03 pm

Flokse, es patiešām nedomāju, ka ar šo līdzekli Tu varētu 'nobeigt' falenopšus - experimenta trusīšus :) Jā, mani arī paņēma tas uzraksts par ziemas sausuma pārvarēšanu.

Flokse

Postby Flokse » Tue Oct 22, 2013 3:55 pm

Nejauši Maximā pamanīju Ingas pieminēto smidzekli. Nosaukums tāds amizants - "Miglas veida lietus orhidejām", sastāvā tās greifrūtu sēkliņas un mikroelementi. Maksāja vairāk kā latu, bet nedomāju, ka no šitā ir liels efekts. Nu varbūt ziemā un telpās ar centrālapkuri un sausu gaisu.

Attēls

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Tue Oct 22, 2013 4:21 pm

Sveiki!

Greifrutu sēkliņu ekstraktam tiek piedēvēta anti bakteriāla u.t.t. iedarbība. Vienā Latvijas orhideju lapā arī bija minēts, ka pārstādot orhidejas, to saknes vajazētu pamērcēt ūdenī, kur iepilināts Citrusepts. Tam jau arī Greifrūta sēklu ekstrakts pamatā. Varbūt smidzinot uz lapā papildus nāk arī viegla dezinfekcija???

Jānis.

Inga

Postby Inga » Wed Oct 23, 2013 9:06 pm

Jāni, es ne pārāk uz to sacerētos, tur koncentrācija nekāda, turklāt to pudelīti attaisot, viss labums ātri vien izgaist.

Flokse

Postby Flokse » Wed Jan 28, 2015 5:28 pm

Depo pamanīju, ka tagad tiek tirgotas speciālas salvetes orhideju lapu kopšanai. Paciņā ir 10 gabali un nebija īpaši lētas. Par tādu salvešu lietderību gan es šaubos, jo pieļauju, ka noslaukot vairākus augus ar vienu salveti, var viegli pārnēsāt un izplatīt arī plakanērces, sēņu sporas un citas mūsu augiem ne pārāk tīkamas dzīvības formas.

Attēls

Attēls

dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Postby dacepurvina » Wed Jan 28, 2015 7:21 pm

Katrai lapai savu salveti...

Return to “Specifiskās lietas”