Tīklērces uzbrūk! - uuu? vai visi paņēma savas plēsējas?!

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Tīklērces uzbrūk!

Postby Inga » Sun Mar 11, 2012 1:20 pm

Atsūtīsi savu telefona nr? (Elizejai) Kad būšu pie Inetas S., uzzvanīšu un noziņošu kā tur viss uz vietas izskatās.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Sun Mar 11, 2012 2:05 pm

Domāju, ka būtu ļoti labi, ja varētu sarunāt ar Inetu kādu devu uz 24.03. Pieļauju, ka atradīsies vēl kāds gribētājs. :)

Vispār es rudenī uzlaidu tās plēsējērces savām orhidejām. Man jau patika kā viņas tur skaraidot un klakšķinot zobus. Kaut kādai daļai palīdzēja labi, bet ļaunais Brevipalpus ir kaut kā izdzīvojis un pēc laika parādījās atkal. Iespējams, ka šo zarazu viņas tik labi nepaņem. Bet vienalga tās plēsējērces man ļoti patīk. Ja regulāri būtu pieejama svaiga deva, es droši vien tās lietotu 2-3 reizes sezonā. :)

Inga

Postby Inga » Sun Mar 11, 2012 3:30 pm

Floksīt, es pieteicu, lai uz lekciju ņem īdzi visu, kas ir, bet pārāk nesaceramies, jo tā nav komercaudzētava lielos apjomos. nu, cik būs, tik būs.

dacepurvina
Pievienojies: Fri Mar 25, 2011 1:16 pm

Postby dacepurvina » Mon Mar 12, 2012 9:25 am

Inga es arī piesakos uz plēsējērcēm, ja var.

martinska1
Pievienojies: Tue May 03, 2011 1:37 pm

Postby martinska1 » Mon Mar 12, 2012 11:05 am

Ja būs iespējams, es arī gribētu pieteikties uz kādām plēsējērcēm, man 2 dendrobiji izskatās tādi aizdomīgi.

Ineta Freimane
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 7:48 pm

Postby Ineta Freimane » Mon Mar 12, 2012 11:17 am

Inga. Izklausās ka būs jātaisa lielais pasūtījums plēsējērcēm no komercaudzētāja. Pieprasījums aug ar katru stundu.

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Mon Mar 12, 2012 1:50 pm

Gan jau pietiks visiem, no Inetas sapratu, ka mobilizēti tiek arī kolēģi. Ja vajadzēs vēlāk, tad Brigita arī ap šo laiku sāk audzēt vairāk.

incis
Pievienojies: Tue May 24, 2011 12:27 pm
Atrašanās vietas: Ogre

Postby incis » Mon Mar 12, 2012 2:46 pm

Jā, rītdien es Ingai iedošu diezgan daudz plēsējērces, domāju, ka viņa varēs padaīties ar vēl kādu. Bte nu tad jau Jūs paši sarunāsiet ko un kā.
Uz 24. martu man jau ir aizrunājis Egons, tākā es patreiz nevaru pateikt, vai vēl kādam pietiks vai nē.
Diemžēl Bioloģijas institūtā (Salaspilī) nu jau cik gadus tās vairs neaudzē komerciālos nolūkos, tikai tiek uzturēta mātes kultura, tā'dēl daudz vienā piegājienā to ērču nav.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Mon Mar 12, 2012 5:50 pm

Nu man šobrīd plēsējērces nav tik degošas, jo pie mana orhideju skaita tīklērces var diezgan labi lokalizēt ar augu regulāru mazgāšanu. Slinkums vienīgi visu laiku to darīt. :)

Tā kā, ja kādam ir reālas problēmas, tad droši var pieteikties pirms manis. Bet ja būs brīvas ērces, tad noteikti paņemšu. Kā jau te atzinos - man viņas patīk. :)

Inga

Postby Inga » Tue Mar 13, 2012 11:43 am

Elizeya, martinska1, dacepurvina - es nau skops :) ērces vakarā būs mājās, Incis teica, ka pāris dienas droši varam viņas nelaist uz augiem, bet tad gan viņām vajadzēs ēdmaņu. Tātad pa rītdienu, parītdienu mums kaut kā jāsatiekas.
p.s. es šodien pati netieku uz Rīgu, ērces ir pie vīra. Rīt gan varam runāt.

Flokse kā ar Tevi? Tu laikam atliec līdz 24.martam?

Return to “Specifiskās lietas”