Tīklērces uzbrūk! - uuu? vai visi paņēma savas plēsējas?!

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
Ineta Freimane
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 7:48 pm

Re: Tīklērces uzbrūk! - uuu? vai visi paņēma savas plēsējas?

Postby Ineta Freimane » Mon Aug 20, 2012 4:56 pm

Janita un Inese.
Pēc savas- šā pavasara pieredzes varu Jums teikt tik vienu, plēsējērces ir labas ja viņas ir uz viena auga un pamanītas epidēmijas sākuma stadijā. Es viņas pamanīju jau par vēlu, kad bija tīri krietni izplatījušās pa maniem augiem. Man jau likās ka esmu tikusi ar to zarazu galā (liku aš trīs reiz pa riktīgam daudzumam) bet izrādījās maldi-šīs ir atkal atpakaļ. Tā kā šobrīd izvēlējos ķīmiju - Actaru.

GreenApple
Pievienojies: Wed Mar 23, 2011 6:42 pm

Postby GreenApple » Mon Aug 20, 2012 9:07 pm

Man ir aizdomas uz plakanērcēm, arī gribētu tām uzlaist kādu plēsēju. Manuprāt Aktara tomēr nav pret ērcēm, vismaz instukcijā nemanu neko par tīklērcēm. Pret tīklērcēm der NeemAzal.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Mon Aug 20, 2012 9:22 pm

Tad, kad mums Incis stāstīja par plēsējērcēm, tika pieminēts, ka tomēr tās pilnībā neapēd plakanērces. Plēsējērces darboja labi tad, ja tās tiek augiem uzlaistas regulāri un līdz ar to plakanērces nevar savairoties lielā daudzumā.

Par aktaras efektivitāti ērču apkarošanā arī šaubos, jo visur tiek minēts, ka tā ir insekticīds, līdz ar to ir paredzēta pamatā kukaiņu apkarošanai. Tā kā ērces nav kukaiņi, tad kāda daļa no tām var arī izdzīvot un pēc tam atkal savairoties. Pret ērcēm jālieto akaricīdi vai insektoakricīdi.

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Mon Aug 20, 2012 9:57 pm

Skaidrs. Jaiet bus meklet kjimiju man ar, lai cik negribetos. No visiem moshkjiem, kas medz apciemot musu orhinjas, visvairak man netiik tiklerce. Kaut nav pats ljaunaakais, bet man ir antipatijas. Visvieglak lidz shim esmu tikusi gala ar brunjutiim.

Ineta Freimane
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 7:48 pm

Postby Ineta Freimane » Mon Aug 20, 2012 10:38 pm

Flokse. Pamatā tevis rakstītajam piekrītu. Plēsējērces es liku ar pamatīgu regularitāti un palielu devu- sākot no februāra beigām līdz pat jūnija vidum, kad sāku nest ārā vasaras ganībās un jau kādu laiku nemanīju nevienu mošķi.
Runājot par Actaru, var būt tiešām plakanērcei nederēs, bet parasto tīklērci uz rozēm es ar Actaru nobendēju. Var būt tā vienkārši ir kaut kāda sakritība? Ērces takš tāpat sūc augu sulu kura ir saindēta vienīgi vai tā inde ir tik iedarbīga lai nobeigtu?
Laikam jau man ar būs jāmeklē stingrā ķīmija. :(

GreenApple
Pievienojies: Wed Mar 23, 2011 6:42 pm

Postby GreenApple » Tue Aug 21, 2012 12:21 pm

Cik nelāgi, uz lekciju par mošķiem man nesanāca tikt. Ko nu?

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Tue Aug 21, 2012 3:02 pm

GreenApple wrote:Cik nelāgi, uz lekciju par mošķiem man nesanāca tikt. Ko nu?

Tas nekas! Mes rīkojam arī svarīgāko tematu atkārtotas lekcijas!

Meitenes - es arī apšaubu Actara efektivitāti ērču apkarošanā. Inetas gadījumā pieļauju, ka āra rozēm savu lomu nospēlē arī laika apstākļi.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Tue Aug 21, 2012 4:21 pm

Man ir grūti spriest vai aktara patiešām derēs pret ērcēm, bet es tomēr ieteiktu izvēlēties speciāli ērču apkarošanai izstrādātos preperātus.

Man jau šķiet, ka normālos āra apstākļos ar ērcēm vispār nav jācīnās, jo tās reti savairojas virs kritiskā sliekšņa.

Vēl jau ērču izplatību ietekmē arī tādi faktori kā gaisa mitrums - jo tas ir augstāks, jo parasti ar ērcēm ir mazāk problēmu. Diemžēl mums visiem tiem, kas audzē savas orhidejas dzīvojamājās telpās nākas cienīties ar sausu gaisu un nolādētajām ērcēm. Savukārt laimīgajiem orhidāriju īpašniekiem jācīnās ar sēnēm, kas paaugstināta mitruma apstākļos kļūst gaužām laimīgas un dzīvelīgas. :)

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Tue Aug 21, 2012 8:42 pm

Flokse wrote:Vēl jau ērču izplatību ietekmē arī tādi faktori kā gaisa mitrums - jo tas ir augstāks, jo parasti ar ērcēm ir mazāk problēmu. ...

ak, jā.. lai atceramies tīklērču libido apspriešanu 2008. gada vasarā Līlavās :D

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Tue Aug 21, 2012 9:24 pm

Nu skaisti - grozies kaa gribi, orhidejaudzetaj, bet no suu.... neizsprukt tapat. Vai nu eerce, vai seene, bet sava darvas karote tiks shaa ka taa. :D Bet tas tak dullos neaptures!

Return to “Specifiskās lietas”