Kas kaiš maniem falenopšiem (phalaenopsis)?

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Kas kaiš maniem falenopšiem (phalaenopsis)?

Postby Flokse » Sun Feb 09, 2014 9:32 pm

Cofea arabica, ja augam patiešām ir vīrusu infekcija, tad tas nav ārstējams. Ne aktara ne aspirīns nelīdzēs.
Vīrusi ir ārkārtīgi sīki patogēni, kas dzīvo un vairojas šūnu iekšpusē. Tos var nogalināt tikai pie reizes nobeidzot arī pašu augu. Tāpēc stipras vīrusu infekcijas gadījumā ir svarīgi augu iznīcināt, lai neinficētu pārējos.
Visbiežāk pie mums pārdošanā var redzēt ar vīrusiem inficētas katlejas. Tās orhidejas, kuras pavairo no sēklām vai ar meristēmām parasti ir stipri mazāk vīrusainas, bet ar laiku jau var saslimt visas. Vīrusus visbiežāk pārnēsā apgriežot ziedkātus vairākiem augiem ar vienu un to pašu griežamo instrumentu. Vēl bīstami ir visādi sūcējkukaiņi.

Cofea arabica
Pievienojies: Mon Dec 31, 2012 11:10 am

Postby Cofea arabica » Thu Nov 19, 2015 10:35 am

Un atkal šis vīruss, man laikam pilnīgi neveicas... Jau tik daudzas lietas ir izvāktas no mājas, asaras man jau riešas, šis arī tāds, nezinu, ko iesākt, grib šis ziedēt, jaukas saknes, bet roka neceļas...

Attēls

Attēls

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Thu Nov 19, 2015 7:48 pm

Jā, skats nav labs. Cik ilgi šis augs jau ir pie Jums? Vai tam ir bijis iespējams nonākt saskarē ar citiem līdzīgiem inficētiem falenopšiem? Vīrusus bieži pārnēsā dažādi sūcējkukaiņi, piemēram, tripši - ja tie nav savlaicīgi pamanīti.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Fri Nov 20, 2015 11:19 am

Eh, kā es Tevi saprotu! Man ir līdzīgi ar falenopšu hibrīdiem - atkal un atkal uz kāda parādās šādi pleķi un aizceļo uz labākiem ziedu laukiem :( Man ir tāda aizdoma, ka visi falenopši uz darba palodzes ir inficēti un kaut kādu nelabvēlīgu apstākļu sakritības rezultātā ik pa laikam kādam šīs pazīmes izlien laukā...

Cofea arabica
Pievienojies: Mon Dec 31, 2012 11:10 am

Postby Cofea arabica » Fri Nov 20, 2015 7:19 pm

Augs ir vismaz piecus gadus, ļoti labi ziedējis un audzis, principā mans pirmais, kuru mazie paši dāvināja no savas pašu sapelnītās un sakrātās naudiņas, tālab tā roka gauži neceļas mest ārā. Plankumi sāka parādīties šovasar, cerēju, ka būs saules apdegumi, bet pēc tādiem jau vis neizskatās. Iespēja būt saskarē ar inficētiem viņam bija, jo mazie man eksperementāja ar ziedu apputeksnēšanu, tad jau arī pārnesa ar ziedputekšņiem vīrusu, vai arī kāda sūcējērce būs aizklīdusi pie viņas., dace, man pēdējā laikā arī tā šķiet, ka vien visi viņi ir tā vai citādi ir apslimuši. Ja godīgi jums atzīties, man tagad mājās vien kinga slimais dendrobijs un šis izmešanai nolemtais, jo pēdējoreiz man daudzi bija vīrusaini, nācās izmest. Tā nu domāju, vai vērts uzsākt, gribās, bet rokas tā gauži noaidušās. Vai man ir vērts palodzes nodezinficēt kaut vai ar propilspirtu vai ko citu, lai pastāv siemu, tad jau varēs ko sezonas sākumā ieprikt sākumam?

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Dec 02, 2015 11:43 am

Cofea arabica, ja 2 augi vien ir palikuši, tad tiešām ir vērts izolēt tos, pārējās palodzes kārtīgi nodezinficēt un tad palēnām sākt visu no jauna. Eh, tukšas palodzes - man pilnīgi skaudība uznāca :lol:

Return to “Specifiskās lietas”