Kas kaiš maniem falenopšiem (phalaenopsis)?

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
Tchibo
Pievienojies: Mon Nov 05, 2012 3:25 pm

Kas kaiš maniem falenopšiem (phalaenopsis)?

Postby Tchibo » Mon Nov 05, 2012 3:31 pm

Labdien!

Nopirku Krasta Depo divus nocenotos pfanelopšus. Tā jau pamatīgi nopētīju, vai nav visādi mošķi virsū.
Tajā brīdī neko aizdomīgu neievēroju. Mājās nofiksēju, ka lapu apakšpusēs ir melna apsarme.
Nu nekur internetā neko līdzīgu neatradu. Pirms pārstādīšanas nomazgāju lapas tekošā ūdenī, bet nākamā dienā
sarma atkal parādījās. :(

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Kas kaiš maniem pfanelopšiem?

Postby Flokse » Mon Nov 05, 2012 5:12 pm

Tchibo, ar melnu apsarmi, kas atjaunojas nākošajā dienā, līdz šim nav nācies saskarties. Varbūt vienkārši ar kaut ko nosmērējušās un netīras lapas?
No kaitēķliem uz falenopšiem mēdz gadīties tripši, bet tie tik ātri nevairojas. Varbūt vari šeit ielikt bildi ar apsarmi tuvplānā?

Tchibo

Postby Tchibo » Tue Nov 06, 2012 8:57 am

20121106_084816.jpg
20121106_084732.jpg

Tchibo

Postby Tchibo » Tue Nov 06, 2012 9:01 am

Es no sākuma arī padomāju, ka nosmērēti, bet pirms pārstādīšanas es lapas un saknes kārtīgi nomazgāju zem tekoša ūdens. Pēc tam visu nosmidzināju ar ūdeni, kam piejaukta tējas koka eļļa un pēc brītiņa vēlreiz noskaloju ar ūdeni. Nu apskatīšos kā uzvedīsies tās lapas turpmāk. Pagaidām ir tā, cik notīru, tik nākamā dienā parādās no jauna. Neko rāpojošu pagaidām neredzu. Var jau būt ka man ir vienkārši paranoja.

Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Postby Inese » Tue Nov 06, 2012 11:33 am

Man tas izsktaas pec bakteriala bojajuma. Gruti jau spriest nepchamdot. Mulsina tas, ka var nomazgat.

Tchibo

Postby Tchibo » Tue Nov 06, 2012 11:39 am

Inese wrote:Man tas izsktaas pec bakteriala bojajuma. Gruti jau spriest nepchamdot. Mulsina tas, ka var nomazgat.

Nu pēc mazgāšanas tie pleķi palika tādi knapi redzami. Vispār es teiktu, ka ar kvēpiem nosmērēts, ja neparādītos no jauna.
Es jau esmu pārrakusi visu internetu un neko prātīgu neatradu. Mēģināšu rīt notīrīt ar pašu parastāko vodku :)

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Tue Nov 06, 2012 10:49 pm

Patiešām neesmu redzējusi neko līdzīgu. Teorētiski tā var būt kāda no melnā pelējuma tipa sēnēm (Cladosporium), kurš pie mums ļoti bieži ir sastopams uz graudauaugiem, bet parasti tās bojā tikai augu mirušās daļas. Bet es neesmu dzirdējusi, ka tā bojātu arī falenopšus.

Tchibo

Postby Tchibo » Tue Nov 06, 2012 10:58 pm

Flokse wrote:Patiešām neesmu redzējusi neko līdzīgu. Teorētiski tā var būt kāda no melnā pelējuma tipa sēnēm (Cladosporium), kurš pie mums ļoti bieži ir sastopams uz graudauaugiem, bet parasti tās bojā tikai augu mirušās daļas. Bet es neesmu dzirdējusi, ka tā bojātu arī falenopšus.

Es ar pirmo reizi kaut ko tādu redzu. Laikam būs pēdējā reize, kad es krasta Depo pērku nocenotos augus. Abi mazi fanelopši bija skaisti un jauki, tikai ielikti tīrā sfagnu sūnā. Mājās atvedu un uzreiz pārstādīju. Redzēs kāds rīt būs skats. Pagaidām tie ir izsūtīti trimdā uz darbu.
Pie viena jautājums par fungicīdiem - ar tiem esmu uz jūs. Man vienai "reanimācijā" esošai miltonijai saknes sāk pārklāties ar pelējumu. Tā man ir ielikta keramzītā. Paņēmu diezgan aizkaltētu. Kādā līdzeklī varētu pamērcēt vai ko citu darīt?

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Wed Nov 07, 2012 2:08 pm

Tchibo,
nezinu, vai tas ir kas līdzīgs, bet man vienam angrecum bija tāds melns aplikums kā sodrēji. Pirms 2 gadiem pirku Beļģijas audzētavā. Es neko īpašu nedarīju, skaloju nost un paralēli pētīju internetu, vai ko neatradīšu. Nekādu info neatradu, augs joprojām dzīvs un aug uz priekšu. Ziedējis gan nav, bet es arī pirku jaunaugu, kuram bija rakstīts, ka līdz ziedēšanai 1-2 gadi. Tagad joprojām rūpīgi pieskatu, vienā brīdī tie melnumi beidzās. Tā aŗi netiku gudra, kas tas bija.
Es gan neapgalvoju, ka mums viens un tas pats.

Tchibo

Postby Tchibo » Wed Nov 07, 2012 2:52 pm

Nu notīrīju lapas ar visparastāko šņabi. Kā kolēģi smējās - piedzirdīju puķi. Nu dzīvosim redzēsim, kas būs tālāk. Vēl jau abi nabadziņi nav atžirguši no pārstādīšanas.

Paldies Ingai par mierinājumu. :)

Return to “Specifiskās lietas”