Viruss!!!

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
Inese
Pievienojies: Sat May 07, 2011 8:41 pm

Viruss!!!

Postby Inese » Tue Jan 01, 2013 9:13 pm

Man ljoti zhel, bet jauno gadu uzsaku atvadoties no vienas ljoti jaukas orhidejas zygopetalum Rhein Blue Angel. Sho zigiti pasutiju musu kolektiva pasutijuma aizpagajusha vasara no Akernes. Bet shis smukulis izradas ir slims ar virusu. Neraugoties uz to, vins pagajusha vasara atkal ziedeja, tachu tuberidiji aug arvien mazaki un logiski ka taa, jo junaa dzinuma lapinjas atri vien kljust "pukjainas", kaa redzams bildee, un nokriit. Paliek tikai pasas jaunakas lapinjas. Augam gruti iztikt tikai ar tam. Visi vecakie tuberidiji ir bez lapam. Shis jau ir tresais dzinums, kurs kljust tads pats. Naak jauns dzinums, bet neceru ka tas bus savadaks. Tadelj pienjemu skumju lemumu pukji izmest. Diemzhel.
Attēls

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Viruss!!!

Postby dace » Wed Jan 02, 2013 8:50 am

Mjā, bēdīgi... Skumji, ka arī audzētava ar labu reputāciju nav nekāda garantija pret slimu augu iegādi :(

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Wed Jan 02, 2013 10:03 am

pievienojos - skumji gan! bet man jautājums, kāpēc Tu domā, ka tas ir vīruss?
mēs pirms gadiem trim ar Silviju veicām eksperimentālu augu testēšanu ar vīrusu testiem. Rezultāti bija pārsteidzoši. ja tā ņem - gandrīz visi augi bija vīrusaini. Tāpēc es nebrīnos, ka arī no prestižām audzētavām gadās saņemt slimus augus. Ilgu laiku tas pat nav redzams.
Es uzjautāšu Silvijai, vai viņai saglabājās materiāls par tiem testiem.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Jun 10, 2015 3:08 pm

Vai tas ir vīruss??? :(

Attēls

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Wed Jun 10, 2015 9:42 pm

Grūti jau pateikt paskatoties tikai fotogrāfiju, bet ļoti iespējams. Pilnīgai skaidrībai, kā jau te rakstīja, ir jāveic vīrusu testēšana.

Return to “Specifiskās lietas”