Vai pamats satraukumam?

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
isaule
Pievienojies: Sat Jan 05, 2013 1:11 pm

Vai pamats satraukumam?

Postby isaule » Sat Jan 05, 2013 1:18 pm

Sveiki!

Man vakar vārda dienā uzdāvināja orhideju, taču mani bažīgu dara brūni violētais pleķis pie augšanas centra. Vai pamats uztraukumam?
Paldies

bildes te: http://foto.inbox.lv/ilva-v/Orhideja

Elizeja
Pievienojies: Tue Mar 15, 2011 12:15 am

Re: Vai pamats satraukumam?

Postby Elizeja » Mon Jan 07, 2013 12:14 am

Tas, drīzāk, izskatās sarkanīgs, nevis brūns - nosauļojies :) (ja nav brūns, uztraukumam nav pamata)

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon Jan 07, 2013 8:42 am

Isaule, piekrītu Elizejai, ka, ja pleķis nav brūns un mīksts, tā, visticamāk, ir šī hibrīda īpatnība nevis kas ļauns. Violetajiem falenopšiem ir raksturīgi ietonēt lapas.

orhidaira
Pievienojies: Tue Feb 12, 2013 4:30 pm

Postby orhidaira » Tue Feb 12, 2013 4:32 pm

jap, šis ir dabisks un teikšu pat tīri skaists. :)

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Wed Feb 13, 2013 10:58 am

prieks dzirdēt un paldies, ka padalījies kā augs jūtas pēc mēneša :)

katrina123
Pievienojies: Thu Feb 28, 2013 9:28 pm

Postby katrina123 » Thu Feb 28, 2013 9:33 pm

Nav pamata uztraukumam!

arabs
Pievienojies: Wed Sep 25, 2013 9:09 am

Postby arabs » Thu Sep 26, 2013 8:19 am

Negribas vērt jaunu tēmu vaļā, tāpēc te:

Vasaras sākumā man atdeva vienu panīkušu falenopsi, saknes bija papuvušas. Es visas sapuvušās nogriezu, un pašu falenopsi iestādīju keramzītā - hidroponikā. Pēc neilga laika viss sāka izskatīties ļoti cerīgi, sadzina kaudzīti jaunu, skaistu sakņu, izdzina jaunu lapu. Nevarēju nopriecāties. Bet te rudenī skatos, ka lapām audi vietām sāka palikt tādi kā iekrituši, pēc tam tās vietas sakritās pavisam (izžuva), viena lapa pat sāka dzeltēt. Pašas lapas stingras. Izrāvu no keramzīta laukā un pārstādīju mizās. Zemāk bildes. Kas tas varētu būt? Vai tas varētu rasties dēļ pārmērīga mitruma?

Attēls

Attēls

Attēls

Attēls

Janita
Pievienojies: Mon May 30, 2011 12:50 pm

Postby Janita » Fri Sep 27, 2013 11:47 am

Emmm.... es gan neesmu specss ar izglītību, bet manam flopsim šitādi radās no saules apdeguma. Daži ar šādiem stāv gadiem un nekas slikts- zied un dzīvo. Vai jūsējais ar nav stāvējis pa vasaru tiešā saulē?
Es savu puķu pleķus parasti mēģinu identificēt šeit:
http://www.estere-orhidejas.id.lv/SKRUFULI.html

arabs
Pievienojies: Wed Sep 25, 2013 9:09 am

Postby arabs » Fri Sep 27, 2013 3:03 pm

It kā, nē, tiešā saulē nestāvēja. Apmēram pusmetruno dievidu loga uz galda. Bet paldies. Būs jāpapēta, kādas augs jaunās lapas.

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Mon Sep 30, 2013 3:10 pm

Sveiki!

Vai nav tā ka ir jāņem vērā ne tikai tiešie saules stari, bet arī temperatūra un mitrums? Var sanākt, ka karstuma un sausā gaisa dēļ udens no lapām iztvaiko ātrāk nekā orhideja to var atjaunot un tad rezultāts var būt līdzīgs kā bildē.

No manas pieredzes gan varu teikt, ka viena "izcepusies" lapa un vēl kāds plankums falenopsim nudien nav kritiska. Tā varbūt vēlāk atmirs pilnībā, bet no centra ātrāk izaugs jauna.

Jānis.

Return to “Specifiskās lietas”