Kas kaiš maniem Dendrobijiem???

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Re: Kas kaiš maniem Dendrobijiem???

Postby Jzed » Fri May 31, 2013 11:08 am

Sveiki!

Par to gaisa mitrumu man gan ir atšķirīga informācija. kad pagājušo gad dabūju tīklērces, tad tiešām tas palīdzēja tikt no viņām vaļā, bet citām ērcēm internetā lasu ka ir atšķirīgi - tām pat ļoti patīkot paaugstināts mitrums...

Epidendrs man ir Stamfordianum - itkā nevajadzētu būt sarkanīgiem ziediem... Varbūt tas vēl nav pieradis pie spilgtās gaismas, jo tikko ievēroju pāmošanos no ziemas guļas, uzreiz pārliku pie paša loga kur vairāk gaismas, bet vecajām lapām nekāda sārtošanās nav...

Jānis.

Jānis.

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Fri May 31, 2013 12:57 pm

Beidzot esmu ticis līdz datoram un puķu lietām.
Jāni!
Apskatīju savus epidendrus. Praktiski visiem jaunie dzinumi ir pigmentēti. Arī stamfordianum. Kas jau pastiepies garāks, kļūst zaļš. Tā kā vari nomināties. Vai nu mūsu puķes vienādi slimas (mierinājums ar nacionālu piesitienu), vai arī ir nosacīti veselas. Kas attiecas uz sēņu bojājumu un ērcēm vienviet, esmu novērojis, ka sēne ļoti labprāt iemitinās ērču nosūktās vietās.

Anzo
Pievienojies: Fri Aug 03, 2012 8:00 pm

Postby Anzo » Fri May 31, 2013 5:10 pm

Flokse,
par Neostomozānu atceros, tu man pati reiz šo skaidroji, bet viņš ir tik labs, ka apmēram reizi gadā lielas vajadzības gadījumā to izmantoju. Un es to parasti daru ārā, lai nebūtu jāelpo ne man ne mājiniekiem.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Fri May 31, 2013 6:05 pm

Anzo, zinu, ka tu proti pareizi pielietot indes un par tavām prasmēm neuztraucos. Un neostomazāns jau nav labs, tas patiesībā ir kaitīgāks un bīstamāks par atļautajiem insekticīdiem.

Problēma ir, ka bieži vien cilvēki ar augu aizsardzības līdzekļiem apietas dikti vieglprātīgi. Nesen dzirdēju stāstu par bērnu, kurš palika akls, jo vecmāmiņa viņu apsmērēja ar insekticīdu, lai neskož odi. Manuprāt, bez tādiem gadījumiem mēs mierīgi varētu iztikt. Diemžēl arī neostomozāns var iedarboties līdzīgi, tāpēc man liekas ļoti svarīgi vienmēr cilvēkiem pastāstīt, ka tā ir spēcīga inde un ka tās nepareizas lietošanas sekas var būt ļoti smagas.

Return to “Specifiskās lietas”