Tārpi!

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
Evy
Posts: 6
Pievienojies: Tue Dec 04, 2012 11:40 pm

Tārpi!

Postby Evy » Thu Jun 13, 2013 5:21 pm

Majas 2 cimbidijas, nakusas no Depo atskirigos laikos, stav katra sava istaba, bus jau vairak ka menesis, pusotrs. Abam ieraudziju kaut kadus taarpus. Arprats. Izskatas gaisi bruni pelecigi. Gan pavisam mazitini, gan ari lielaki eksemplari vairak ka cm gari, daudz kajas. Citam orhidejam sadus noverojusi neesmu. Kas tas taads par arpratu?

Flokse
Posts: 2991
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Tārpi!

Postby Flokse » Thu Jun 13, 2013 6:56 pm

Evy, vai patiešām tie ir vairāk kā cm gari? Un daudz kājas - vai tas ir vairāk kā sešas? Vai tie dzīvo substrātā?

Būtu labi, ja tu varētu šeit ielikt kādu bildīti. Pēc apraksta vienīgais, kas nāk prātā varētu būt simtkāji. Cimbīdiju podos tos var sastapt šad un tad. Egona ieteikums kā ar tiem tikt galā ir: Vai Tev mājās ir kartupeļi, izvēlies tādu olas lielumā, pārgriez gareniski uz pusēm un ar griezuma vietu uz leju noliec uz podiņa (substrāta), no rīta apskaties kas mielojas pie kartupeļa.
Dikti kaitīgi jau nav, bet saknes nograuzīs itin ātri.

Tāpat šitiem zvēriem nepatīk laistīšana, tās laikā arī var tos izķert.

Jzed
Posts: 440
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Re: Tārpi!

Postby Jzed » Fri Jun 14, 2013 11:44 am

Sveiki!

Man tāpat no Depo atnāca itkā simtkāji -kā drāts gabals ar daudzām kājām. Drošības pēc pārstādīju. Nu vairs tos neredzu.

Jānis.

Evy
Posts: 6
Pievienojies: Tue Dec 04, 2012 11:40 pm

Re: Tārpi!

Postby Evy » Fri Jun 14, 2013 11:30 pm

Aiz šoka salasiju un izmetu kanalizācijā, tamdēļ man šobrīd nav ko nofočēt. Lielākais tiešām bija vismaz cm + garš. Nu ne tādi kā tārpi parastie ir, piem baltā krāsā vai rozā kā sliekas. Šitie maskējas- uz muguras ir brūni raibumiņi. Un nav nekādi tievie. Lielie bija tādi pufīgi. Es sākumā nesapratu kas tur ir. Tiešām tā kā drāts gabali, kaut kas tāds. Kāju ļoti daudz, sīciņas. Fui, pretīgi.

Vai cimīdijas drīkst pārstādīt klasiskajā augsnē - priežu mizas + keramzīta bumbiņas? Šobrīd tās ir tādā kā zemē, saknes ar visu puķi pāraugušas podiņu pa vairākiem cm.


Return to “Specifiskās lietas”

Who is online

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: 1 un 0 viesis