Tehniskie palīglīdzekļi

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Tehniskie palīglīdzekļi

Postby Flokse » Wed Oct 23, 2013 9:23 pm

Dace, tas teksts par lupatu nebija joks. :)
Šitam daiktam līdzi nāca lietošanas instrukcija, kurā bija norādīts, ka pims lietošanas tas ir jāpatur zem slapjas lupatas un pēc tam manuāli jāuzstellē uz kādiem 95%. Un ik pa laikam šitas process jāatkārto, jo citādi tā uzparikte izļurinās un vairs nerāda pareizi. Tādi nu ir tie mērinstrumenti mūsu modernajā tehnikas laikmetā. :lol:

agnese
Pievienojies: Tue Sep 06, 2011 8:34 am

Postby agnese » Thu Oct 24, 2013 9:21 am

Man laikam salīdzinoši pavisam švaki ar tiem tehniskajiem palīglīdzekļiem. Termometrs, mitruma mērītājs, smidzinātajs, 1.lpp. Jāņa minētais plastmasas kupols. Kupolu izmantoju, kad auklējos ar "pudeļbērniem". Man apkuri ziemā nodrošina gaiss-gaiss siltumsūknis un līdz ar to kopumā telpās par sausu gaisu nesūdzos, bet diemžēl telpās gribētu, lai būtu par kādu grādu siltāks. Un tā nu ziemā meklējot "sīkaļām" vissiltāko vietu, nonācu pie secinājuma, ka tie jāliek uz palodzes, kurai tieši blakus atrodas iekārta, kas pūš silto gaisu. Bet nu zem paša "pūtēja" gaiss viennozīmīgi ir stipri par sausu. Tad nu saliku visus mazos audziņus zem šāda kupola, lūka vaļā, apsmidzinu kupolu no iekšpuses, šad tad kupolu noņemu uz pāris stundām, un tā viņi man nu jau divas ziemas ir "izvilkuši". Šogad domāju, ka varbūt izdosies jau bez kupola iztikt, jo augi nu jau ir paaugušies, varētu mēģināt tāpat pārziemot.

ANCE
Pievienojies: Mon Apr 04, 2011 9:02 pm

Postby ANCE » Mon Oct 28, 2013 9:14 pm

Te mani mitrinātāji: miglas pūtējs, spainis ar ūdeni, tur varu pamērcēt tilandsiju vai kādu citu, strūklaciņa. Ir vēl parastais gaisa mitruma rādītājs, taimers vakara apgaismojumam.

Attēls

ANCE
Pievienojies: Mon Apr 04, 2011 9:02 pm

Postby ANCE » Mon Oct 28, 2013 9:41 pm

Attēls

Attēls

Attēls

Attēls

Attēls

Podiņos taisu lielākus caurumiņus (ar karstu metāla caurulīti) Vienai tilandsijai patīk dzīvot spainī. Sfagnu sūnās reanimējās draugu un kaimiņu atdotie falenopši, sfagnas katram gadījumam man vienmēr ir nelielā krājumā. Sfagnās un zaķkāpostos aug visādi krikumi; nolauzti vai panīkuši.

Return to “Specifiskās lietas”