Tehniskie palīglīdzekļi

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Re: Tehniskie palīglīdzekļi

Postby Jzed » Tue Oct 22, 2013 8:43 am

Nobeigumā par lietām, kas nudien vismaz man izrādījās nevajadzīgas.

Pirmais ir elektroniskais PH līmeņa mērīšanas instruments. Kad sāku nedaudz nopietnāk pievērsties orhidejām, tad diezgan daudz salasījos cik būtiski ir uzturēt atbilstošu Ph līmeni gan ūdenim gan substrātam. Ar parastajiem akvārija indikatoriem nesadraudzējos - robežas starp 6 vai 7 šķita tik izplūdušas. Tad nu iekritu uz atlaidēm un nopirku šādu verķi.

http://www.hydroponics.eu/phecumidity-c ... -5133.html

Pāris reizes izmantoju, lai saprastu kāds tad man tas ūdens ir un tad nu mētājas plauktā. Piedevām vēl, ja to nelieto regulāri, tad, lai to atdzīvinātu, tas ir ilgi jāmērcē speciālā šķidumā un tad atkal ar citu speciālu šķidrumu jākalibrē. Tad šie škidrumi izbeidzās un jaunus neesmu pircis. Nudien priekš manis tas izrādījās pilnīgi garām. Piedevām vēl galvenā atziņa - pamatā Ph līmeni nosaka substrāts. Ja ir pareizs substrāts un pareizs mēslojums, tad ar laistāmo ūdeni nu neko sliktu nevar sastrādāt.

Otrs praktiski nelietotais verķis ir Luksometrs. Pāris reizes pamērīju kāda gaisma man dzīvoklī nāk dažādos laika apstākļos un atkal stāv kaut kur plauktā.... Vislabākais luksometrs tomēr ir pati orhideja. Pēc tās lapām jau tomēr vajadzētu varēt saprast kā ir ar gaismu. Piedevām vēl, lai izvairītos no lapu apdegšanas ar gaismas mērīšanu vien nepietiek. Vēl jāņem vērā kartums un mitrums un šo kombināciju luksometrs neuzrāda...

Kā citiem ar dažādiem palīglīdzekļiem???

Jānis.

Tchibo
Pievienojies: Mon Nov 05, 2012 3:25 pm

Postby Tchibo » Tue Oct 22, 2013 9:12 am

:o Jāni, Tu taču vari uzturēt nelielu dārzniecību.
Maniem +- 20 orhideju podiem vienīgie palīglīdzekļi ir:
1) Nagla un svece podu caurumošanai
2) Pulverizators apsmidzināšanai
3) Vairāki lielāki un mazāki trauki un reizēm vanna un duša laistīšanai un mērcēšanai
4) Vecā žurkas būra pamatne, kurā salikti plakani akmeņi un ieliets nedaudz ūdens kalpo kā paliktnis gandrīz visiem mazajiem podiņiem.

Kaut kad sen, kad tika pirkta veļasmašīna, tika izmērīta arī ūdens cietība, par laimi mums tā ir gandrīz zem vidējā, tāpec laistīšanai izmantoju krāna ūdeni.
Pirms tam nostādinu. Neesmu manījusi, ka substrāts sāktu apkaļķoties.

Par laimi man nav nācies sakskarties ar visādām kaitēm, izņemot zigopetāļa sēni, tāpēc nekā īpaša vairāk mājās nav.

Jzed

Postby Jzed » Tue Oct 22, 2013 12:22 pm

Sveiki!

Protams, ka var bez tiem iztikt (izņemot varbūt manā gadījumā ar RO filtru lai tiktu galā ar cieto ūdeni). Orhidejas bez tiem neaugs sliktāk. Galvenā doma bija apmainīties ar idejām par lietām kas dzīvi padara vienkāršāku.

Jānis.

Tchibo
Pievienojies: Mon Nov 05, 2012 3:25 pm

Postby Tchibo » Tue Oct 22, 2013 2:01 pm

Jzed wrote:Sveiki!

Protams, ka var bez tiem iztikt (izņemot varbūt manā gadījumā ar RO filtru lai tiktu galā ar cieto ūdeni). Orhidejas bez tiem neaugs sliktāk. Galvenā doma bija apmainīties ar idejām par lietām kas dzīvi padara vienkāršāku.

Jānis.

Es arī ceru, ka kāds vēl kaut ko uzrakstīs. Manuprāt šī tēma ir interesanta un noderīga. Iespēja pašpikot idejas :)

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Oct 23, 2013 1:44 pm

Es arī esmu no netehniskajiem cilvēkiem, kam mājās ir tikai termometrs, mitruma mērītājs un smidzinātājs :D . Vai kāds var pateikt kur var noskaidrot ūdens cietību? Man jau liekas, ka Pārdaugavā ir ļoti labs ūdens, kaut vai tāpēc, ka neveidojas nogulsnes kafijas automātā, bet vienalga būtu interesanti noskaidrot.

Jzed

Postby Jzed » Wed Oct 23, 2013 2:16 pm

Sveika!

Ir vismaz trīs varianti. Vienkāršākais ir nopirkt zoo veikalā ūdens cietības testus piem šādu - "SERA gH tests-15ml" un pašam izmērīt.
Tad vēl ir pieejami precīzie elektroniskie EC/TDS mērīšanas instrumenti un tad vēl visprecīzāk to varētu izdarīt nododod ūdens paraugu laboratorijā piem. "Rīgas Ūdenim". Es pats pāris reizes esmu lietojis akvārijiem domāto SERA gH (no "general hardness") testu. Ar to gan ir jāskatās kādās vienībās tas šos rezultātus uzrāda.

Jānis.

Jzed

Postby Jzed » Wed Oct 23, 2013 2:26 pm

Ups, Aizmirsu piebilst vienu svarīgu lietu.

Ja mājai vai krānam ir uzstādīti kādi ķīmiskie (ogels filtrs gan neskaitās ķīmisks) filtri (piem. Brita), tad ar vienkāršo akvārijiem domāto testu rezultāti nebūs pareizi. Šie filtri māk tos "piemānīt" un izskatās, ka ūdenim ir mazāk nesķīstošo vielu nekā ir patiesībā...

Jānis.

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Wed Oct 23, 2013 4:30 pm

Jāatzīstas, ka arī man šie tehniskie brīnumi nav stiprākā puse. :)
Bet tēmas papildināšanai pie rokas bija vecs mitruma mērītājs, kuru ļoti sen un ļoti lēti nopirku Depo, jo citi tur nemaz nebija. Vispār jau baigais štrunts, lai gan skaitās ražots Vācijā, kā lepni vēsta uzraksts tā priekšpusē. Pašam sākumā jākalibrē ar slapju lupatu un ar precizitāti šitas daikts nekādi neizceļas. Nē nu kaut kādu nojausmu par mitrumu telpā dod, bet vispār šo es neiesaku lietot.
Tagad lietoju pirms kāda laika Maximā nopirkto elektronisko termometru un mitruma mērītāju. Īstas pārliecības nav, bet cerams, ka tas ir precīzāks.

Attēls

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Oct 23, 2013 7:47 pm

Flokse, kalibrēšana ar slapju lupatu izklausās labi :lol:

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Wed Oct 23, 2013 9:04 pm

no maniem tehniskajiem palīglīdzekļiem visintensīvāk izmantotie ir ventilators un gaisa mitrinātājs Boneco, tam piemontētā 'čūska' - caurule, kas karājas tuvu griestiem, jūs jau paši redzējāt :)

Return to “Specifiskās lietas”