Slapjā puve falenopsim.

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
Lauris
Pievienojies: Thu Feb 21, 2013 8:51 pm

Slapjā puve falenopsim.

Postby Lauris » Thu Jan 09, 2014 4:19 pm

Sveiki.
Manam falenopsism piemetās slapja puve. Laikam pārlaistīju. Nogriezu visu slimo, izpeldināju fungicīda šķīdumā un zilo kristāliņu šķīdumā. Internetā ir tik daudz lasīts, liekas, ka tik daudz zini, bet, kad pienāk šis brīdis, nesaproti ko darīt. Kā man viņu tagat labāk reanimēt? Saprotu, ka vieglāk būtu izmest, bet šis ir mans pirmais falenopsis. Žēl būtu tā vienkārši izmest pat necenšoties.
Attēls

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Slapjā puve falenopsim.

Postby dace » Fri Jan 10, 2014 10:05 am

Man ir izdevies vienam šādam falenopsim panākt sakņu augšanu šādā veidā. Uzliku uz trauka ar ūdeni (es ņēmu nogrieztu PET pudeli, galvenais, lai augs stabili turētos) tā, lai sakņu kakliņš būtu dažus cm virs ūdens. Katru dienu dažas reizes samitrināju potenciālo sakņu vietu. Siltums un laba gaisma. Pēc dažām nedēļām sāka parādīties saknītes.
Diemžēl ar to arī mans veiksmes stāsts beidzās, jo iestādot podiņā, šīs saknītes substrātā neiedzīvojās, jaunas tā arī nesāka augt. Iespējams, ka mana kļūda bija substrāta izvēle - iestādīju smalku mizu un sfagnu sūnu maisījumā. Pēc tam lasīju krievu forumos, ka tur iesaka reanimējamus augus stādīt tīrās sfagnu sūnās neleilos podiņos. Un tikai tad, kad saknes jau pieradušās pie šī substrāta, var pārlikt pierastākā substrātā.

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Fri Jan 10, 2014 3:05 pm

Sveiki!

Vienu reizi man arī gadījās, ka falenopsis visas saknes bija pazaudējis. Man to izdevās reaminēt ar keramzīta un sfagnu sūnu palīdzību (kas līdzīgs Esteres metodei). Augu iestiprināju kremzītā, bet pie paša auga, kur varētu veidoties jaunās saknes, pieliku sfagnu sūnas. Papildus gan to apstrādāju ar "vitamīnu" - Bio Efekts augšanas fermentu. Papildus mitrumam to visu liku zem šāda kupola ko nopirku Depo.

Attēls

Tiesa, kad saknes paaugās un pārstādīju substrātā, dažas saknes nobeidzās, bet tagad izskatās, ka ir jau saņēmies un saknes atkal aug.

P.S. Ja ir interese, tad varu arī padalīties ar kupolu un keramzītu....

Jānis.

Lauris

Postby Lauris » Fri Jan 10, 2014 3:38 pm

Liels paldies par informāciju! Diemžēl, kad es atbarucu mājās, uz stumbra pie jaunākās lapas bija ūdeņainie plankumi. :(

arabs
Pievienojies: Wed Sep 25, 2013 9:09 am

Postby arabs » Fri Jan 10, 2014 4:31 pm

Man šitas bija vienam falenopsim vasarā, pēc tam, kad aizbraucām ceļojumā un telpaugu pieskatītājam piekodinājām: "Nekādā gadījumā nelaistīt nevienu orhideju!!!" Nevienu nelaistīja, izņemot vienu, nezin kāpēc. Atbraucu, a šis nabags mirkst ūdenī, poda apakšā bagātīga peļķe :( Tūlīt arī parādījās tā slapjā puve. Arī bija ļoti žēl baltā falenopša, tāpēc visādi centos reanimēt, bet veltīgi. Ik pēc laika atkal puve parādījās uz veselajām auga daļām. Izmetu! Varbūt nemaz nemoki sevi, met vien viņu ārā. Skaties pozitīvi - atbrīvosies vieta citam, jaunam augam. Kas noticis, noticis...

Lauris

Postby Lauris » Fri Jan 10, 2014 5:19 pm

Paldies. Vietas tiešām vairāk palika. Šis diezgan liels bija, lapas kādi 20 cm. Žēl ir, bet jau izmests.

Aldowin
Pievienojies: Fri Sep 11, 2015 5:21 am

Postby Aldowin » Sun Apr 17, 2016 4:48 am

a šis nabags mirkst ūdenī

Return to “Specifiskās lietas”