Neatveras ziedi

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Neatveras ziedi

Postby dace » Tue Feb 04, 2014 8:21 am

Man ir problēma. Rudenī saposās ziedēt Rodrigezija venusta. Izauga 2 skaisti ziedkāti, izveidojās pumpuri un tad, kad ziedi jau bija gandrīz, gandrīz atvērušies - čuššš, viss skaistums novīta...
Tagad es jau no pagājušā gada staigāju ap savu pirmo "burkānu" ar ziedkātu -Cat. pileatum x vinaceum, kurš ir ļoooti nesteidzīgs un visu dara lēnām. Un ko es vakar ieraugu - pirmais, tā arī neatplaukušais zieds sāk novīt...
Kas par vainu? Ko daru nepareizi?!?!?!?
Rodigezija auga apm. 17-18 grādu temperatūrā, gaisa mitrums apm.70%, zem lampas. Catazetums - 17-18 grādi, gaisa mitr. ap 50-60%, dienvidu palodze.
Ar piebarošanu neaizraujos (neatceros :roll: ), varbūt pietrūka spēka?

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Neatveras ziedi

Postby Flokse » Tue Feb 04, 2014 5:26 pm

Vispār jau dīvaini. Parasti augi nomet ziedus, ja ir par maz gaismas vai nejauši apsalst, bet šajā gadījumā izskatās, ka ar apgaismojumu, temperatūru un gaisa mitrumu viss ir kārtībā.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Tue Feb 04, 2014 8:00 pm

Flokse, dīvaini, vai ne? Ja par rodrigēziju vēl nolēmu, ka varbūt iekaltēju vai viņa man vēl tāda pusaudze, tad katazetums mani sāk biedējošāks. Negribētos, ka tas kļūst par paradumu...

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Thu Mar 06, 2014 11:43 am

Pat nezinu, ko teikt. Man šoruden konkrētu apbira pumpuri, bet es zinu - kāpēc. Apkure noplīsa un jaunie ziediņi tika piesaldēti. (ne gluži mīnusos, bet ar to pietika).
Bet Tev gan izklausās teju pēc ideāliem apstākļiem. nez, kas tur varētu būt

Return to “Specifiskās lietas”