Vajadzīga palīdzība, falenopši iet bojā.

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
Tchibo
Pievienojies: Mon Nov 05, 2012 3:25 pm

Vajadzīga palīdzība, falenopši iet bojā.

Postby Tchibo » Wed Aug 13, 2014 10:24 am

Ielieku kolēģes sāpju stāstu.

Labdien!
Ļoti vajadzīgs Jūsu padoms, kas varēja notikt ar maniem falenopšiem????
Šis falenopsis ir atceļojis pie manis no Taizemes stikla pudelē kā maziņš stādiņš. Esmu izaudzējusi, lolojusi un mīļojusi,bet viņš mani priecējis ar skaistiem baltiem ziediem. Jau kādu gadu atpakaļ, viņai aizgāja bojā vidējā lapa, pēc kāda laika arī sānu lapa, palika viena lapa. Tā kā orhideja ziedēja, es cerēju, ka viss būs labi, bet atbraucot no brīvdienām ieraudzīju, ka arī pēdēja lapa iet bojā!!! Bet orhideja ZIED????Kas ar viņu notiks tālāk??? Vai augs var dzīvot bez lapām???? Ko man iesākt, lai viņu glābtu???
Diemžēl, šāda pat vaina ir arī citiem maniem falenopšiem, viņi sākumā zaudē centrālo lapu, tad sānu un nu ir ar vienu lapu!
Saknes augiem ir, vienu, kurš palika bez lapā es pārgriezu uz pusēm, jo vēlējos paskatīties, kas ir vidū, tur viss izskatījās dzīvs, puves nebija.

Attēls

Attēls

Ko man ar viņiem iesākt???
Vai ir iespēja, ka viņi atdzīvosies???

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Re: Vajadzīga palīdzība, falenopši iet bojā.

Postby Jzed » Wed Aug 13, 2014 11:11 pm

Tīrās šausmas.

Vai tā nav fuzariālā vīte pret kuru praktiski nav nekādu zāļu? Man bija kas līdzīgs vandai - no centra lapas pa vienai nobeidzās piedevām vēl ļoti strauji - lapa divu dienu laikā no pirmajām pazīmēm līdz pilnīgai nokrišanai. Droši vien precīzu diagnozi tikai labarotorijā var noteikt.

Šeit ir diezgan daudz informācijas par slimībām krievu valodā. http://www.orchidee.ws/ Esi tur skatījusies?

Tchibo

Postby Tchibo » Thu Aug 14, 2014 8:15 am

Par laimi šīs šausmas nav sārušas manu palodzi, bet kolēģes. Pēc tam, kad ieliku informāciju šeit, tad jau ar radās aizdomas par fuzariozi.
Tikai jautājums, ja pirmie saslima vairākus gadus iepriekš no Taizemes atvestie kolbu falenopši, no kurienes šī sērga varēja uzrasties?

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Thu Aug 14, 2014 1:52 pm

Mjā, skats bēdīgs. Tā varētu būt arī sakņu kaliņa puve, bet jebkurā gadījumā, vismaz pirmajam augam, tur darīt vairs nevar neko.

Tchibo

Postby Tchibo » Thu Aug 14, 2014 3:30 pm

Attēls
vēl viens bēdubrālis

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Thu Aug 14, 2014 4:20 pm

Skumji :(

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Fri Aug 15, 2014 6:23 pm

Tiešām bēdīgs skats.
Piekrītu Jzed, ka tā varētu būt fuzariālā vīte. Tā ir raksturīga ar to, ka sēnes sporas ir ļoti izturīgās. Tās var miera stāvoklī saglabāties substrātā vismaz 5 līdz 7 gadus, bet dažreiz arī ilgāk, un pēkšņi uzdīgt, ja ir to augšanai labvēlīga apstākļu sakritība. Šajā gadījumā būtu interesanti zināt, vai visi falenopši auga vienā substrātā.

Tchibo

Postby Tchibo » Mon Aug 18, 2014 10:52 am

Flokse, substrāts noteikti nav vienas partijas. Viens falenopsis pat keramzītā auga.
Fakts ir tāds, ka slimie augi pa vienam vien ceļo uz miskasti.... Bažas paliek par pārējiem augiem. Varbūt ir ieteikumi, ko tīri profilaktiski varētu darīt, lai paglābtu pārējās orhidejas?

Return to “Specifiskās lietas”