Krīt nost lapas

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Krīt nost lapas

Postby Jzed » Tue Oct 14, 2014 10:10 pm

Sveiki!

Man nu atkal ir jauna skāde mājās. Šoreiz ļoti ātri sāk birt nost lapas. No deviņām lapām 5 jau nobira trīs dienu laikā. Pie stumbra vispirms viegli iedzeltē, tad nedaudz sabrūnē, un tad nokrīt. Viss process notiek dienas laikā. Vispirm pirms aptuveni mēneša tieši šādā veidā aizgāja Paphiopedilum armeniacum un tagad šī kaite piemetas Angraecum didieri. Abas šīs orhidejas es atvedu šopavasar no Drēsdenes pirktas no "Wössner orchideen". Angraecum pa šo laiku man jau bija paspējis divas reizes uzziedēt un man šķita, ka tam pie manis patīk...

Ilustrācijai dažas bildes:
Lapa vakar vakarā
Attēls

(tie brūnie nokaltušie ķeburi ir pārpalikumi pēc ziedēšanas...)

Lapa šorīt jau nokritusi uz galda
Attēls

Kas tā par kaiti? Vai atkal kas līdzīgs fuzariālajai vītei?

Šobrīd Angraecumu tikai nosmidzināju ar fungicīdu, bet nezinu vai līdzēs.

Vai ir kāda cerība, ka izdzīvos?

Tchibo
Pievienojies: Mon Nov 05, 2012 3:25 pm

Re: Krīt nost lapas

Postby Tchibo » Wed Oct 15, 2014 11:15 am

Es nesen uzrakstīju jautājumu VAAD tieši par Fuzariozi orhidejām - un šodien saņēmu atbildi.
http://www.vaad.gov.lv/32/section.aspx/category/1
Citēju:

Fuzarioze pēdējā laikā ir kļuvusi par izplatītu slimību vairākās valstīs, no kurām pie mums ieved orhidejas (phalaenopšus). Tā ir slimība, kas augu pēc inficēšanas nenobeidz ātri, bet to dara pakāpeniski vairāku mēnešu garumā. Ārzemju literatūrā pret fuzariozi iesaka darbīgo vielu – iprodions - saturošus fungicīdus. Latvijā ir viens fungicīds ar šādu darbīgo vielu, bet tas nav paredzēts orhidejām un nav informācijas par tā ietekmi uz šo augu un slimību. Turklāt tas pieejams tikai profesionāliem augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem. Dažos informācijas avotos, ar fuzariozi inficētu orhideju iesaka likvidēt. Ņemiet vērā, ka aizdomas par to, vai tiešām Jūsu orhideja ir inficējusies ar fuzariozi, var apstiprināt tikai laboratorijas analīze.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Oct 15, 2014 12:03 pm

Man tieši šadā veidā aizgāja didieris... Pa vienai vien sāka birt lapas. Bija pie manis nodzīvojis 2 gadus, vairākas reizes ziedējis,

Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Postby Jzed » Thu Oct 23, 2014 9:30 am

Sveiki!

Pēc nomiglošanas ar Topaz, pārējās lapas palika dzīvas - vairs nebirst nost. Vēl nomiglošu otru reizi ar populāro Amerikas fungicīda Cleary's 3336 līdzinieku. Tad skatīšos kas notiks tālāk. Šobrīd gan Didieri ir pavisam tumšā kaktiņā nolikts - tālāk no citām orhidejām.

Return to “Specifiskās lietas”