Katlejai iet bojā pumpuri.

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Re: Katlejai iet bojā pumpuri.

Postby Jzed » Fri Feb 05, 2016 2:54 pm

Orchid Focus Bloom sastāvs. Izskatās jau ļoti labs - viss kaut kas tur kopā salikts...

Attēls

ANCE
Pievienojies: Mon Apr 04, 2011 9:02 pm

Postby ANCE » Tue Feb 09, 2016 1:50 pm

Jūtu Jānim līdzi, bet, varbūt kādu brīdi augs bija pārāk mitrs? Man tā gadījās ar tupelīti - labi gribēdama ieliku traukā ar ūdeni, bet paturēju vairāk kā vajadzētu; pumpurs palika melns un nokrita. Žēl, bet tāda mana pieredze...

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Wed Feb 10, 2016 10:37 pm

Mēslojuma sastāvs patiešām izskatās ļoti labs, domāju, ka to arī pierāda tas, ka veidojas ziedkopas ar daudziem pumpuriem. Pēc izslēgšanas metodes tad paliek tikai agrotehniskās problēmas - gaisma, temperatūra, mitrums. Lai gan dažu orhideju nelāgajai uzvedībai dažreiz nav iespējams atrast kādu saprotamu un loģisku izskaidrojumu.

Jzed

Postby Jzed » Mon Feb 15, 2016 2:23 pm

Sveiki!

Tā nu man šī orhideja zied šobrīd. Vinam ziedkātam nobira 5 pumpuri, otram 4 un trešajam divi. Tikai bildē ievēroju, ka neesmu noņēmis nepareizo nosaukumu. No Wichmann šo pirku kā Cherokee Fire...

Attēls

AttēlsLc. Gold Digger 'Orchid Jungle' by Janis Zeidmanis, on Flickr

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Tue Feb 16, 2016 12:39 pm

Mjā, ja nebūtu nobiruši pupuri, skats būtu vienkārši grandiozs! Un bildes lieliskas!

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Wed Feb 17, 2016 6:10 pm

Vispār jau šī katleja izskatās lieliski arī ar visiem nobirušajiem pumpuriem. :) Vienīgi, protams, kad iedomājās, cik foršs skats būtu, ja nekas nenobirtu, ir mazliet bēdīgi.

Jzed

Postby Jzed » Wed Jun 22, 2016 2:43 pm

Sveiki!

Nav gan par šo katleju, bet par manu Phragmipedium besseae, ko iegādājos šopavasar Drēsdenē. Diemžēl pirmais pumpurs, ko viņa izveidoja iet bojā. Izskatās atkal pēc kaut kādas slimības vai kukaiņu bojājuma, jo viena lapa pie šī dzinuma arī ir bojāta. Tiesa, jaunākajam dzinumam kas ir jau sācis augt, nav nekādu aizdomīgu pazīmju.

Kas tur varētu būt par vainu?

Attēls

Attēls

martinska1
Pievienojies: Tue May 03, 2011 1:37 pm

Postby martinska1 » Mon Jun 27, 2016 10:58 am

Pragmipēdijas man izskatās tādas ļoti mazuzņēmīgas pret problēmām (ja nu vienīgi jau pērkot bija kas nelāgs?).
Varbūt karstā laika problēma - vai Tu turi viņu ar sakņu galiem ūdenī? Mana "Andu uguns" ļoti labi jūtas, ja poda apakšā pārsvarā visu laiku ir ~1 cm ūdens.

Jzed

Postby Jzed » Mon Jun 27, 2016 2:07 pm

Sveiki!

Nē, tā gan nedaru. Laistu to biežāk, bet baidos pārliet. Neesmu skatījies kādā substrātā aug. Tiesa ir pamatīgi noklāta ar akmeņiem. Pēc līgo svētkiem redzu, ka tagad lapai šie brūni pleķi jau ir pilnībā savienojušies un ir visa lapa ir nobrūnējusi. Arī pumpurs viss jau ir brūns.
No sliktajām lietām bija manīta pūkainā bruņuts, bet tagad vairs neredzu.

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon Jun 27, 2016 2:27 pm

Manam pragmipēdijam šādas paliek vecākās lapas - sākumā brūni lapu gali, tad palēnām nobrūnē visa lapa. Es to norakstīju uz ūdens kvalitāti, jo ziemā mēdzu laistīt augus ar krāna ūdeni, kuru ne vienmēr atceros nostādināt... Bet pragmipēdijas esot gaužām jūtīgas attiecībā uz sāļiem ūdeņos.
Varbūt ir vērts paskatīties, kas notiek ar saknēm un nomainīt substrātu?

Return to “Specifiskās lietas”