Katlejai iet bojā pumpuri.

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
Jzed
Pievienojies: Mon Jul 23, 2012 4:04 pm
Atrašanās vietas: Rīga Centrs

Re: Katlejai iet bojā pumpuri.

Postby Jzed » Mon Jul 11, 2016 10:25 pm

Šodien sadūšojos uz pārstādīšanu. Bilde bija pavisasm traka - substrāts praktiski pilnībā sadalījies un sapuvis un saknes arī. Nebiju to tā gaidījis, jo gan ziedkāts auga, gan jauns dzinums sāka augt - galīgi neizskatījās pēc problēmām ar saknēm. Cerams, ka tomēr jaunajam dzinumam pāris jaunās saknītes izvilks visu augu. Akmeņus gan atpakaļ neliku. Nez kādam nolūkam tie tur ir likti? Pēc kaļķakmens Ph regulēšanai neizskatijās.

Tikko iedomājos - kā tad ir ar šo - vai tad viņai gadījumā arī nevajag sārmaināku substrātu - man šī ir pirmā pragmipēdija ? Internetā tādas ziņas neatradu...

martinska1
Pievienojies: Tue May 03, 2011 1:37 pm

Postby martinska1 » Wed Jul 13, 2016 11:03 am

Domāju, ka akmeņi, t.s. bimšteins tiek pievienoti kā neorganiska sastāvdaļa, kas nesadalās, PH nevajadzētu ietekmēt. Manai Andu ugunij poda apakšdaļā arī ir (jau no pirkšanas) neorganisks substrāts - akmensvates kubiņi - tie labi uzsūc ūdeni un nesadalās.
Citādi ar organisku substrātu laikam tiešām fragmipēdijām jābūt uzmanīgiem - pirms dažiem gadiem P.Schlimii sāka izteikti nīkuļot - arī substrāts bija galīgā putrā. pēc pārstādīšanas pietiekami ātri atguvās.

Gan jau Tev arī augs atgūsies!

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Wed Jul 13, 2016 11:59 am

Pragmipēdijiem ir problēmas ar substrātiem, jo pastāvīgā slapjumā tie sadalās ļoti ātri. Cik esmu lasījusi, tad rekomendē tos pārstādīt reizi gadā. Es gan neesmu tik čakla, tāpēc reize 2 gados man ir max bieži.

Return to “Specifiskās lietas”