Kas notiek ar manu kurpīti?

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
User avatar
amarkrinija
Posts: 166
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm

Kas notiek ar manu kurpīti?

Postby amarkrinija » Fri Jan 15, 2016 5:03 pm

Man šī kurpīte (Paphiopedilum primulinum) ir nu jau kādus 3 gadus, bet es sāku jau samierināties ar domu, ka viņai pie manis nepatīk un skaistos ziedus tā arī neizdosies ieraudzīt, jo izmēros tā diemžēl ir vēl joprojām tādos pašos, kā kad nopirku. Tad pēdējā laikā ievēroju, ka neturās pati savā podiņā, krīt ārā, jo nav arī izveidojusi labi attīstītu sakņu sistēmu (vai atmirusi iezveidotā?). Šī konkrētā nāk no Akernes. Šodien papētīju, man nepatīk viņas lapas, melnē, un ne tikai apakšējās vai gali, bet arī pašā centrā. Kas viņai varētu nepatikt? Kāpēc neaug? Otra (uz sitiena neatceros latīnisko nosaukumu) labi aug, veidos jau 3. ziedkatu kopš ir pie manis. Turu ziemā istabā, pavasarī (apm. aprīlī) nesu ārā līdz vēlam rudenim, jo pie mums tad ir silts. Vaina ziemā apkure, temperatūra/gaisa ne-mitrums/kaļķains ūdēns? Varbūt substrāts par rupju?

Te bildes uzskatei

Paldies jau iepriekš par padomiem!
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

martinska1
Posts: 161
Pievienojies: Tue May 03, 2011 1:37 pm

Re: Kas notiek ar manu kurpīti?

Postby martinska1 » Mon Jan 18, 2016 11:56 am

Kurpīte tā varētu izskatīties, ja ilgāku laiku ir problēmas ar saknēm - vajadzētu lieki nekavējoties izņemt no podiņa, apskatīt saknes (ja vēl ir kādas dzīvas un veselīgas, ja nav, tad gan laikam nekas nav līdzams), nogriest atmirušās un pārstādīt jaunā substrātā un mazākā podiņā. No lielajiem substrāta gabaliem virspusē problēmas nerodas, un arī pa laikam izmantots kaļķaināks ūdens kurpītēm nav kritisks.
Vēl šādi lapu bojājumi varētu rasties, ja ilgāku laiku uz lapām ir palicis ūdens, bet tas, ka augs nav stabils podiņā, norāda, ka problēma ir saknēs.
Pārstādiet, varbūt vēl nav par vēlu?!

dace
Posts: 1534
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Kas notiek ar manu kurpīti?

Postby dace » Tue Jan 19, 2016 4:16 pm

Piekrītu Mātiņam, ka kurpīte ir steigšus jāpārstāda, ja tur vēl ir ko glābt :( Podiņš ir daudz, daudz par lielu...


Return to “Specifiskās lietas”

Who is online

Lietotāji, kuri atrodas šajā forumā: 1 un 0 viesis