Kad nozied katleja

Barkeria, Brassavola, Broughtonia, Cattleya, Caularthron, Encyclia, Epidendrum, Laelia, Rhyncolaelia, Schomburgkia, Sophronitis un to hibrīdi
Janita
Pievienojies: Mon May 30, 2011 12:50 pm

Kad nozied katleja

Postby Janita » Thu Mar 15, 2012 2:20 pm

:? esmu dumšis. Kad katleja nozied, to brūno puļķi, ks paliek, to griež nost? Un ko tālak? Visu kā parasti, jeb kaut kā jaatpūtina?

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Kad nozied katleja

Postby dace » Thu Mar 15, 2012 2:56 pm

Janita, brūno puļķi griež nost :) Tad ļauju mazliet atpūsties, t.i. drusku mazāk laistu, nemēsloju, kad parādās jaunie dzinumi, tad gan - visu pēc pilnas programmas - ūdeni, mēslojumu, gaismu u.t.t. Bet vispār arī es neesmu specs,varbūt kāds gudrāks ko pateiks ;)

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Thu Mar 15, 2012 3:55 pm

Ja puķe ir ziedējusi tagad, pavasarī, viņa var būt no tām, kas zied atsākoties jaunajam augšanas periodam. Tad nekāda atpūta nav vajadzīga. Bezvārda hibrīdiem to grūti noteikt. Par augšanas atsākšanos rāda jaunie, gaiši zaļie sakņu galiņi. Ja ir redzams jaunais dzinums, tad viss skaidrs, un kā raksta Dace:,,Uz priekšu pēc pilna programmas!,,

Janita
Pievienojies: Mon May 30, 2011 12:50 pm

Postby Janita » Fri Mar 16, 2012 5:01 pm

Paldies! :roll:

arabs
Pievienojies: Wed Sep 25, 2013 9:09 am

Postby arabs » Sat Oct 26, 2013 3:03 pm

Man jautājums tiem, kam pieredze ar katlejām (hibrīdiem) - cik ilgi jums apmēram turas viens konkrēts zieds. Viņas tiešam zied tik īsu brīdi. Gaidi, gaidi to ziedu kā negudrs, un šis labi ja knapi 2 nedēļas zied :? ? Vai kaut kas viņām pie manis nepatīk, ka tik ātri pārzied....

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Sat Oct 26, 2013 9:08 pm

Jā, katlejas nav no ilgziedētājām. Lielākā daļa zied apmēram trīs nedēļas - nav jau mūžīgi ziedošie falenopši. Bet toties ziedi ir izcili skaisti un daudzām sugām arī ļoti smaržīgi. Un divas nedēļas ir pavisam normāls ziedēšanas laiks, ir arī orhidejas, kuras zied vienu vai divas dienas.
Dažas katleju sugas un hibrīd zied arī divas reizes gadā, kā tā pati 'Green Emerald'. Tad katleju ziedēšanas laiks paildzinās līdz kādām sešām nedēļām gadā. :)
Vēl jāpiebilst, ka ziedēšanas laiku visām orhidejām saīsina augsta temperatūra.

arabs
Pievienojies: Wed Sep 25, 2013 9:09 am

Postby arabs » Sun Oct 27, 2013 9:12 pm

Flokse, paldies! Tad skaidrs, tās divas, trīs nedēļas tad katlejām ir pilnīgi normāli. Tas ziedu skaistums un tā smarža, tas ir tā vērts, tur taisnība! Tāpēc esmu uz katlejām pavilkusies :)

GreenApple
Pievienojies: Wed Mar 23, 2011 6:42 pm

Postby GreenApple » Sun Oct 27, 2013 10:31 pm

Divas nedēļas kaut kā šķiet par īsu, lai gan hibrīdi ir dažādi. Par sugas katlejām nepateikšu, bet manējie hibrīdi turas 4-5 nedēļas, un man mājās ir ļoti silti.

ligami
Pievienojies: Tue Apr 09, 2013 3:04 pm

Postby ligami » Mon Oct 28, 2013 2:44 pm

Man šobrīd viena hibrīdu skaistule turās jau 5 nedēļas un pagaidām neizskatās, ka grasītos vīst. Stāv siltā istabā pie Dienvidu loga.

Return to “Katlejas”