Stanhopea tigrina

Catasetum, Coryanthes, Cycnoches, Gongora, Mormodes, Paphinia, Stanhopea un to hibrīdi
martinska1
Pievienojies: Tue May 03, 2011 1:37 pm

Stanhopea tigrina

Postby martinska1 » Sat Sep 13, 2014 4:13 pm

Augustā 1.reizi ziedēja mana no Nīderlandes iepirktā Stanhopea tigrina. Uz ziedkāta bija 2 ziedi, kas šai sugai ir pietiekami normāls skaits (tīmeklī raksta, ka mēdzot būt līdz 4 ziedi).
Ziedu izmērs un "aromāts" mani pamatīgi pārsteidza - biju sagatavojies uz lieliem un smaržīgiem ziediem, bet izmērs reāli dabā bija 18 cm!
Un aromāts - kad 1.zieds sāka vērties vaļā, bija iespaids, ka pie mājas durvīm kāds izgāzis krāsu bundžu. Vēlāk "aromāts" noapaļojās, un varēja atpazīt diezgan precīzu veco labo naftalīna aromātu, istabā tādu augu turēt ziedēšanas laikā būt, maigi sakot, sarežģīti. No tīmeklī aprakstītā vaniljas aromāta gan nesajutu ne mazāko pazīmi (varbūt tas tika rakstīts par citu Stanhopea sugu?).
Pats ziedēšanas process ātrs, pēc 3 dienām abi ziedi ātri sāķa sašļukt, un pret vakaru no skaistuma maz kas palika pāri.
Jau ziedēšanas beigu fāzē sāka augt 3 jauni dzinumi, tā ka palieku cerībās uz nākamā gada lielāku ziedēšanu - efekts ir tiešām pamatīgs!
Pievienotie faili
DSCF9535_m.JPG
Atvērušies abi ziedi
P8219701_m.JPG
Atvēries 1.zieds
DSCF9444_m.JPG
Vēl tikai 2 lieli pumpuri

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Re: Stanhopea tigrina

Postby Flokse » Sun Sep 14, 2014 9:57 pm

Mārtiņ, fantastiski skaists augs. Te ir skaidrs, ka ziedēšanu nevar nepamanīt. :)

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Mon Sep 15, 2014 1:39 pm

apakšējā bilde izskatās kā baletdejotāja kājas :)

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Mon Sep 22, 2014 2:41 pm

tiešām brīnišķīgs augs! Tev viņa pa vasaru ārā dzīvojās?

amarkrinija
Pievienojies: Tue Apr 23, 2013 1:20 pm

Postby amarkrinija » Wed Sep 24, 2014 9:08 am

Un man kopš Akernes apmeklējuma vienmēr ir gribējies Stanopeju.. Skaisra jau ir, bet pagaidām atlieku sava orhu saraksta tālākajā galā - smaržas apraksts neuzrunā, un tā jau man mājinieki aizrāda, ka mans hobijs sāk aizņemt pārāk daudz vietas un ja vēl sāks smirdēt.. :D (tāpēc pagaidām arī buļbām ni ni, ja nu vienīgi medūzu - lasīts, ka nesmird)
Cilvēkiem, kas saka ― laimi par naudu nevar nopirkt ― nekad nav piederējušas orhidejas.

martinska1
Pievienojies: Tue May 03, 2011 1:37 pm

Postby martinska1 » Thu Sep 25, 2014 11:31 am

INGA - šovasar visu vasaru augs bija ārā, izskatās, ka ir paticis - pēc ziedēšanas aug 3 jauni dzinumi. Tadgad gan nu jau ~3 nedēļas verandā.
AMAKRINIJA - stanopeja tiešām nav no miniatūrām,bet es viņu esmu iekārtojis kā piekarinātu pie loga augšpuses, tā ka uz palodzes vietu neaizņem. Par smirdēšanu - nevaru teikt, ka smarža izteikti nepatīkama, bet intensīva gan. Tā kā pie manis ziedēja tad, kad augs tika turēts ārā, tad telpās tas netraucēja.

Return to “Catasetum un Stanhopea”