Tārpi katlejas substrātā

Mēslojumi. Kaitēkļi. Slimības. Mākslīgais apgaismojums. Sugu atšķirības un audzēšanai piemēroti apstākļi – visi jautājumi, kas rodas, kad orhidejas mājās ir jau ilgāku laiku.
Cygnuss
Pievienojies: Fri Sep 25, 2015 8:40 am

Tārpi katlejas substrātā

Postby Cygnuss » Fri Sep 25, 2015 8:48 am

Sveiciens!

Atvainojos, ka rakstu bez garumzimem. :) Seit esmu jaunpienaceja, lai gan milestiba pret orhidejam ir jau paris gadus un kolekcija ir sakusi veidoties - 11 dazadu skirnu 25 orhidejas. Bet ne par to stasts... Problema ir ar vienlapu katleju - nopirku to veikala pie "nosoditajam", t.i., nocenotajam orhidejam. Priecajos, kad tai saka augt jauns tuberidijs, bet tad podina apaksa pamaniju sparigi dzivojamies kaut ko lidzigu simtkajim?!?! Brungans, pagars un ar daudz kajam. Un vel - sorit skatos, ka pa podina apaksu nemas 3 mazi, balti tarpeli (ar podinu es domaju smukumpodinu, prieks notekosa udens, nevis to, kura pati orhideja). Vai jums ir idejas, kas tie tadi ir un ka no tiem tikt vala? Tas, ka japarstada ir fakts, bet ar ko saknes apstradat? Kada substrata vislabak likt katleju? Paldies!

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Re: Tārpi katlejas substrātā

Postby dace » Fri Sep 25, 2015 11:53 am

Sveika! Prieks, ka redzam jaunas sejas mūsu forumā! Pastāsti un parādi savu kolekciju!
Nocenoto orhideju substrāti parasti ir pārlieti, veci, jau sadalījušies, tāpēc arī dažādi iemītnieki tur nav retums. Simtkāji neko sliktu orhidejām nenodara, jo barojas ar vecā substrātā esošajām sīkbūtnēm un sīkie tārpeļi arī visticamāk nekas ļauns nav, bet, neapšaubāmi, šie iemītnieki liecina, ka laiks pārstādīšanai. Substrāti mēdz būt ļoti dažādi, ar laiku katrs atrod saviem audzēšanas apstākļiem piemērotāko. Tradicionālākais, protams, ir mizu gabaliņi, kuriem var pievienot nedaudz kokogles un sfagnu sūnas (tā patīk man :) ). Es, izņemot augu no vecā poda, apskatu saknes, ja tās ir veselīgas, neko speciālu nedaru, lieku uzreiz jaunā substrātā. Ja ir daudz bojātu, uzmanīgi tās apgriežu un ļauju mazliet apžūt. Ar kādu speciālu apstrādi nenodarbojos...

Cygnuss

Postby Cygnuss » Fri Sep 25, 2015 1:17 pm

Mils paldies! Tad ta ari darisu - vienkarsi parstadisu! :) Kura sadala man atradit savas orhidejas? Jasaka gan, ka drosi vien uz jusu visu fona, mana kolekcija nekada diza nav un es nemaz nezinu ne precizas skirnes, ne radu rakstus. :D bet fakts ir tads, ka milu sos ziedus un ka visiem saku, ka "ar falenopsi vairs mani neiepriecinasi". :D

dace
Pievienojies: Wed Mar 16, 2011 3:56 pm

Postby dace » Fri Sep 25, 2015 1:43 pm

Mēs visi esam sākuši ar nocenotajām Depo orhidejām, un, vismaz man, joprojām tās sastāda lielu daļu no visu augu skaita. Un kas var būt foršāks par čaklu, bagātīgi un bieži ziedošu Depo falenopsi!!!
Ar ziedošajām puķēm mēs lielamies sadaļā "Man šobrīd zied" vai arī pie konkrētās orhideju grupas.

Cygnuss

Postby Cygnuss » Fri Sep 25, 2015 2:22 pm

Haha, OK, tad iesu "palielities" ar savejam sadala, kuru ieteici!

Aldowin
Pievienojies: Fri Sep 11, 2015 5:21 am

Postby Aldowin » Tue Oct 20, 2015 5:08 am

Prieks, ka redzam jaunas sejas mūsu forumā! Pastāsti un parādi savu kolekciju.

Return to “Specifiskās lietas”