Savvaļas orhideju medības 2011

Fotogrāfijas, piedzīvojumi orgideju medībās Latvijā un citur. Jautājumi un atpazīšana. Dabas aizsardzība.
Anita
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 4:29 pm
Atrašanās vietas: Rīgas rajons

Re: Savvaļas orhideju medības 2011

Postby Anita » Fri Jul 29, 2011 9:24 am

Copy of DSC_0054.JPG

Lasot mežā mellenes, ļoti bieži sastopu šo savvaļas orhideju arī mūsu mežos...un teikšu godīgi - diezgan lielos daudzumos :)

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Fri Jul 29, 2011 10:55 am

Anita - nu, re! Tev arī orhideju medības sanākušas. Bet par to daudzumu - tā ir, aizsargājams jau nenozīmē, ka nevar kādā vietā būt daudz šo augu. Vienkārši izplatības samērā ieronežota. Piemēram, tik cik es bērnībā Ķemeros pie opapa dzeltenās dzegužkurpītes redzēju, tik nebūs pat tam krutajam vācu audzētājam dārzā, bet, redz, vienalga aizsargājamas.

Ineta, patiešām interesanti! Ka jau es vakar Tev sacīju - gaidīsim nākošo vasaru un skatamies, kas tur notiek tālāk. Starp citu - tur, Ataros, nenotiek nekāda saimnieciskā darbība? Nevar kāds tur atnākt un visu to interesantumu nopostīt?

p.s. man bija tas gods vakar to balto apčamdīt - nu īsta dzegizene, tikai biku plānāka, čaukstīgāka. Bet pilnībā dzīvotspējīga. Gribētos zināt vai sēklaizmetņi būs ?

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Sat Jul 30, 2011 9:28 pm

Anita, forši, ka tu arī pievienojies orhideju medniekiem. :)
Tas tak labi, ka šīs orhidejas tur ir daudz. Citās vietās viņas nemaz tik izplatītas nav.

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Sun Jul 31, 2011 10:00 am

Ineta! Ļoti negribas iepilināt to darvas pilienu albīno orhideju lauciņā. Bet šādi bezhlorofila augi, kas aug pamīšus ar it kā pilnīgi normāliem man ļoti atgādina mana Saldus puses kaimiņa vecos un nu jau atkal aizaugt sākušos raundapa miglojumus. Tur arī ir ārēji pilnīgi normāli augi, starp kuriem uzreiz atrodas kāds gandrīz pilnīgi balts. Tur gan tas bija redzams vairāk uz tauriņziežiem. Dažas gaiši,gaiši zaļās naktsvijoles, gandrīz baltas, arī pa vidu bija redzamas.

Flokse

Postby Flokse » Sun Jul 31, 2011 6:42 pm

Es no savas puses varu piebilst, ka herbicīdi bez šaubām izraisa dažādas mutācijas vai arī novirzes no parastā augšanas stila. (Raundapa efekts vēl nav tas briesmīgākais no tā, kas ir redzēts :)) Tomēr līdzīgas novirzes var izraisīt arī vīrusi, paugstināta radiācija un citi augšanu ietekmējošie faktori. Tā kā es baidos izdarīt kaut kādus secinājumus tikai no pāris fotogrāfijām. :)

Flokse

Postby Flokse » Sun Jul 31, 2011 6:49 pm

Praktiski visas mūsu orhidejas jau būs noziedējušas, bet noslēgumā vēl pāris bildes.

Lai gan saulenītes normāli nofočēt laikam tomēr ir neiespējama misija, vēl vienu bildi ielikšu. Viņam ir tik jancīgi pūkaini ziedi kā laikam nevienai citai no pie mums izplatītākajām orhām.

Attēls

Flokse

Postby Flokse » Sun Jul 31, 2011 6:52 pm

Tad vēl platlapu dzeguzene, kura laikam ir viena no pie mums visizplatītākajām orhidejām, bet savu zaļganās krāsas ziedu dēļ parasti paliek neievērota.

Attēls

Flokse

Postby Flokse » Sun Jul 31, 2011 6:55 pm

Šajā bildē, uzmanīgi ieskatoties, var redzēt, kā uz dzeguzenes slapstās krabjzirneklis, kurš uzglūn medījumam izmantojot savu ziediem pieskaņoto zaļo krāsojumu. :)

Attēls

Flokse

Postby Flokse » Sun Jul 31, 2011 6:57 pm

Beigās arī tumšsaskanā dzeguzene no Ingas meža, lai šeit būtu pilns šīsvasaras orhideju foto apkopojums.

Attēls

Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Postby Inga » Sun Jul 31, 2011 11:09 pm

tā drusku žēl, ka mūsu orhideju ziedēšana beigusies. bet ir uzdevumi nākošajam gadam -
Inetai pasekot, kas notiek balto orhideju pļaviņā
Man - papētīt, vai mūsu mežā ir vēl kas ievērības cienīgs.
Anitai - atzīmēt, kur tad īsti dzīvojas viņas atrastās orhidejas. Vispār darāmā mums pietiks. :)

Return to “Orhidejas dabā”