Epikatlejas

Barkeria, Brassavola, Broughtonia, Cattleya, Caularthron, Encyclia, Epidendrum, Laelia, Rhyncolaelia, Schomburgkia, Sophronitis un to hibrīdi
Inga
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 11:31 am

Re: Epikatlejas

Postby Inga » Mon Aug 08, 2011 1:22 pm

epikatleja jusm abām smuka, bet sēne gan nea ..brrrrrrr :shock:

Flokse
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 7:36 pm

Postby Flokse » Mon Aug 08, 2011 4:33 pm

Inga, bet vai tu esi papētījusi, kas dzīvo tavos podiņos? :)

Inga

Postby Inga » Mon Aug 08, 2011 11:22 pm

Flokse, tieši šovaasara man nācies pētīt kā vēl nekad! esmu šokā, kas atklājas! tiesa gan - šitādu sēni es vēl nebiju pamanījusi. būs jāpapēta ciešāk.
ā, man laba ziņa- sēņu nomocīto masdevāliju podiņos atsākusies dzīvība! es jau biju gatava lidināt tos ārā, bet skat - daži vārgi jaunie dzinumiņi parādās. tagad man previkūru gribētos dabūt, pirms viss atgriežas mājās no ganībām.

p.s. uz tikšanos 27.būsi? vajadzētu būt interesantai - jo runa būs tieši par to - kā augi ienāk atpakaļ mājā, katram sava pieredze!

Flokse

Postby Flokse » Tue Aug 09, 2011 4:18 pm

Inga, es mēģināšu tikt uz 27.08. tikšanos. Kad droši zināšu, ka tieku, tad pieteikšos tēmā.

Sēne starp citu ir diezgan izplatīta. Biju redzējusi arī agrāk. Caurspīdīgajos podos viņu var viegli pamanīt uzreiz - tas ir veikalā. Necaurspīdīgajos parasti tikai mājās, jo diez vai kāds akceptēs mūsu manipulācijas, ja sāksim Depo ķeksēt laukā no podiņiem visus augus pēc kārtas. :)
Ja sēni nepamana bumbiņu formātā, tad pēc laika tā podā saveido mazas suņu sēnītes.
Principā šī sēne pašu augu laikam nebojā, bet kopdzīve ar to var beigties letāli.

Inga

Postby Inga » Sun Aug 14, 2011 12:25 am

Zini, līdz šim mūsmājā šitā bumbiņsēnīte nav novērota, jo, ja būt iesprukusi nemanīta, ar laiku vismaz augļķermeņus es būt novērojusi. tpu- tpu-tpu.
bet tak kaut kāda nopietnāka zaraza gan manu puķistabu apsēdusi :( brūni pleķi nu ir arī didierītim, atkal pāris flopšiem un kārtējai masdevālijai. šoreiz vairs negaidīju, uzreiz šnāpu nostu visu, dezinficēju utt.
tagad lūkojos pēc previcur, kur to var dabūt?

egons
Pievienojies: Wed Feb 09, 2011 7:34 pm

Postby egons » Sun Aug 21, 2011 11:36 am

Negribu popularizēt paštaisītos substrātus, bet mana pieredze ar šīm "bumbiņsēnēm" ir tikai ar gatavajiem pirktajiem substrātiem. Parasti lietoju ( taupības nolūkos) paša lasītās mizas vai arī pie lielākas stādīšanas pirkto priežu mizu mulču ( no 3 maisiem viens parasti labs orhidejām). Gadījās man 2 dažāda rupjuma gatavie substrāta maišeļi, izlietojām. Pirmais problēmas sajuta deguns, ir tā īpatnējā sēņu smarža, tad augi, kuriem tas ne visai. Izrevidējām visus augus ar šiem substrātiem un pārstādījām vietējās mizās. Kā pēdējo atradām pagajušo nedēļu vienu dendrobiju, kurš tā īsti negribēja augt, izšķidājot podu pašā apakšā bija šis substrāts pilns ar baltajām bumbiņām.

Anita
Pievienojies: Mon Feb 07, 2011 4:29 pm
Atrašanās vietas: Rīgas rajons

Postby Anita » Mon Aug 22, 2011 1:24 pm

Vai daļu šīs tēmas nevajadzētu ielikt šeit viewforum.php?f=9 kā jaunu tēmu?

Flokse

Postby Flokse » Tue Aug 23, 2011 11:07 am

Anita, domāju, ka droši var uztaisīt jaunu tēmu par bumiņsēni un iekopēt tur attiecīgos postus. Bet šeit arī vajag atstāt gadījumam, ja vēl kāds ir iepircis šo jauko epikatleju un tā viņam aiz nezināmiem iemesliem nīkuļo un neaug ne sitama. Domāju, ka šoreiz ir inficēta ir pilnīgi visa epikatleju partija un varbūt arī vēl kaut kas cits.

Flokse

Postby Flokse » Tue Aug 23, 2011 11:14 am

Egon, noteikti, ka šī sēne tiek ievazāta arī ar gatavajiem substrātiem, tāpēc ar tiem jābūt uzmanīgiem. No savas puses varu piebilst, ka ir nopērkami gatavie substrāti, kas ir tikuši apstrādāti ar fungicīdiem, tāpēc varētu būt lietošanā mazliet drošāki par pārējiem.

Bet nu biežāk nākas šo brīnumu ievazāt ar lielveikalos pirktajiem augiem. Pie tam sēne ir sēne - ja izsēs sporas, tad būs diezgan grūti no tās tikt vaļā.

Flokse

Postby Flokse » Sat Jul 06, 2013 12:43 pm

Atcerējos par šo tēmu, tāpec ielieku epikatlejas El Hatillo (Enc. tampensis x C. mossiae) bildes arī šeit.

Attēls

Return to “Katlejas”